Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Joanna Kaczor: Musimy się więcej uśmiechać na boisku

Joanna Kaczor: Musimy się więcej uśmiechać na boisku

Joanna Kaczor

Polskie siatkarki rozpoczęły II rundę mistrzostw Europy od zwycięstwa 3:1 nad Belgijkami. - Spodziewałam się trudnego spotkania. Wszyscy w tym turnieju grają o to, aby znaleźć się w finałowej czwórce - powiedziała po tym meczu reprezentacyjna atakująca, Joanna Kaczor.

Wszystko leżało po naszej stronie, aby zagrać odważnie, spokojnie, a przede wszystkim silnie zagrywką i dobrze w przyjęciu – dodała zawodniczka.

Polska atakująca przyznała, że po pierwszym secie pomyślała, że mecz zakończy się wygraną jej zespołu 3:0. – Na początku drugiego seta pozwoliłyśmy sobie na taki zastój, parę punktów z rzędu straciłyśmy. Potem już było trudno odrobić te punkty i oddałyśmy tego seta Belgijkom.

Polski zespół przystąpił do spotkania z Balgią uśmiechnięty i pełen energii. – My między sobą dużo rozmawiałyśmy o tych poprzednich meczach, co w nich było nie tak i co trzeba poprawić. Każda z nas zrozumiała, że musimy się faktycznie więcej uśmiechać na boisku.

Joanna Kaczor, mimo wygranej z Belgią, podchodzi spokojnie do kolejnego spotkania z Rosją. – Tutaj wszystkie mecze są ważne i cały czas to podkreślam. My przede wszystkim musimy być tak samo zmobilizowane jak dzisiaj. Mam nadzieję, że ten zespół jurto [w środę – przyp. red.] będzie grał jeszcze lepiej i wygra z Rosją.

Atakująca polskiej reprezentacji, podobnie jak koleżanki, powiedziała także kilka słów na temat nieobecności trenera Jerzego Matlaka. – No cóż, cieszymy się, że mogłyśmy chociaż na chwilę poprawić mu humor tym zwycięstwem.

– Powiem, że spodziewałam się o wiele większego oporu – powiedziała o rywalkach Katarzyna Gajgał.

Nastawiłyśmy się szczególnie na Virginię De Carne, ponieważ w ostatnich trzech meczach dostała 180 piłek. Starałyśmy się ją wyeliminować i udało nam się to. Myślę, że stąd ta wygrana – przyznała polska środkowa.

Polki zagrały szczególnie pewnie w czwartym secie, w którym wygrały 25:12. Katarzyna Gajgał przyznała, że każda wygrana podnosi ich pewność siebie. – I przeciwnik też trochę się zaczyna obawiać – dodała. – Myślę, że musimy się jeszcze teraz zrelaksować przed tym meczem z Rosjankami.

Kibiców zainteresowanych wspieraniem polskich siatkarek w dzisiejszym meczu z Rosją informujemy, że w kasach hali Atlas Arena Łódź można jeszcze nabyć bilety. Przypomnijmy, że są one w cenach: 50, 70 i 90 zł.