Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Nawrocki: Winiarski nie wróci tak prędko

Jacek Nawrocki: Winiarski nie wróci tak prędko

fot. archiwum

Nowy trener PGE Skry Bełchatów, Jacek Nawrocki, specjalnie dla czytelników Strefy Siatkówki opowiada o przygotowaniach swojego zespołu do PlusLigi. Ponadto szkoleniowiec ekipy mistrzów Polski zdradza tajemnicę o kontuzjowanych graczach bełchatowskiego teamu.

Damian Skrzęta: Jak idą przygotowania do PlusLigi? Bo pełną kadrę ma Pan na treningach od niedawna.

Jacek Nawrocki:Zaczęliśmy pracować w połowie sierpnia, a od tygodnia jesteśmy wszyscy razem. Dużo zajęć poświęcamy na regenerację tych, którzy mieli duże obciążenia, konkretnie chodzi tu o reprezentantów Polski, Francji, Hiszpanii. Z tą grupą, z którą zaczęliśmy wcześniej, jesteśmy już na określonym etapie przygotowań.

Do Skry dołączył kontuzjowany Michał Winiarski. Kiedy zobaczymy go na parkiecie?Trudno tutaj cokolwiek wyrokować, przede wszystkim musimy poczekać na badania i diagnozę. Ja myślę, że nie będzie to tak prędko, jak kibice sobie tego życzą.

A co z Mariuszem Wlazłym?

Mariusz będzie miał w przyszłym tygodniu badania i po nich określimy czy już może zacząć trenować.

Po sukcesach jakie osiągnął Daniel Castellani będzie się od Pana dużo wymagało.

Ja już wielokrotnie powtarzałem, że jest to sytuacja bardzo trudna dla mnie i wielu będzie używało różnych porównań. Bardzo chciałbym sprostać wszystkim nadziejom i oczekiwaniom. Czuję tę presję, ale patrzę z nadzieją na przyszłość .

Jakie cele na zbliżające się rozgrywki PlusLigi postawiła sobie Skra?

My nigdy w klubie nie określamy celów i priorytetów, jeżeli chodzi o wskazanie wyniku danego meczu. Celem w tym klubie jest jak najlepsza praca.

W swoich szeregach ma Pan pięciu mistrzów Europy i jednego wicemistrza. Czy dla wszystkich znajdzie się miejsce w pierwszej szóstce?

Jeżeli chodzi o pierwszą szóstkę, to nie będę patrzył na to kto jest Mistrzem Świata, Europy, ani kto jakie medale zdobył. Nie ma to żadnego znaczenia przy określaniu przydatności do gry w Skrze.

W ostatni dzień września Skra zmierzy się z Iraklisem Saloniki. Rozegra Pan ten mecz po to, aby dać pograć młodym i nowym zawodnikom, czy może aby sprawdzić formę „starych wyjadaczy"?

Wszystkie mecze jakie gramy są poświęcone tym dwóm celom. Mecz z Irkalisem poświęcimy na to, aby pokazać kibicom wszystkich zawodników jakich mamy.

*Rozmawiał Damian Skrzęta (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved