Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Porażka beniaminka ze spadkowiczem z I ligi

II liga M: Porażka beniaminka ze spadkowiczem z I ligi

MKS MOS Będzin

W sobotę w hali przy ul. Sienkiewicza 34 w Skarżysku-Kamiennej, miejscowy STS podejmował drużynę MKS MOS Interpromex Będzin. Było to spotkanie inaugurujące starty drużyny STS w drugiej lidze mężczyzn.

Pierwszy set spotkania rozpoczął się od prowadzenia STS-u po ataku Piotra Brodawki . Skarżyscy siatkarze powiększyli swoje prowadzenie (3:1) po błędzie ustawienia w zespole Będzina. Jednak po kilku chwilach był już remis 3:3 – zablokowany atak Michała Waligóry . Piotr Brodawka nie pozostał dłużny i jego pojedynczy blok wyprowadził drużynę STS-u na prowadzenie 9:6. Kolejne bloki skarżyskich siatkarzy, tym razem Patryka Akali i Marcina Szumielewicza , powiększyły przewagę do sześciu punktów (16:10). Pierwszego seta, którego STS wygrał 25:18 zakończył udanym atakiem wspomniany wcześniej Marcin Szumielewicz.

Druga partia rozpoczęła się podobnie do pierwszej od prowadzenia Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego po ataku Piotra Brodawki. Niestety kilka kolejnych akcji wygrali zawodnicy z Będzina i przy stanie 8:6 dla Interpromexu trener Urbański poprosił o czas. Drugą odsłonę wygrali goście po ataku w antenkę jednego z zawodników STS-u.

W trzecim secie od początku prowadził Będzin. Przy stanie 6:3 dla MKS-u, trener STS-u poprosił o przerwę dla zespołu. As serwisowy Damiana Millera powiększył przewagę gości do pięciu punktów (9:4). Zawodnicy z zagłębia skończyli drugiego seta skutecznym blokiem na Piotrze Brodawce.

Początek czwartego seta to znów prowadzenie STS-u po ataku Marcina Szumielewicza. Przy prowadzeniu 10:7 skarżyskich siatkarzy trener Będzina Rafał Legień poprosił o czas. Po powrocie na boisko zawodnicy MKS-u MOS odrobili straty (11:10) i wtedy Andrzej Urbański wziął kolejna przerwę. Ostatecznie STS przegrał seta stosunkiem 16:25 i całe spotkanie 1:3.

STS Skarżysko-Kamienna – MKS MOS Interpromex Będzin 1:3
(25:18, 18:25, 19:25, 19:25)

STS Skarżysko-Kamienna: Akala, Brodawka, Brojek, Waligóra, Szumielewicz Marcin, Szumielewicz Michał, Szataniak (libero) oraz Golonka, Kuźdub, Lisowski i Tarabasz

MKS MOS Będzin: Syguła, Kantor, Świechowski, Łapuszyński, Miller, Dzierżanowski, Potera (libero) oraz Zborowski i Mędrzyk

Powiedzieli po meczu:
Andrzej Urbański (trener STS-u): – Graliśmy z zespołem, który prawdopodobnie zajmie pierwsze miejsce w grupie, także dojrzałość i poziom sportowy wziął dzisiaj w górę. Dopóki mieliśmy trudną zagrywkę oni się mylili trochę i kończyliśmy ataki to było dobrze, jeżeli oni wzmocnili zagrywkę mieliśmy już problemy z przyjęciem, przełożyło się to na atak i zaczęli grać krótką, gdzie nie umieliśmy poradzić sobie, w tym elemencie. Nasz zespół to jest zespół dwudziestolatków, którzy się uczą. Uważam, że nie dzisiaj nam wygrywać z Będzinem, chodź zagrali bardzo fajny mecz, brakowało jeszcze kilku elementów, aby wygrać jeszcze jeden set. Generalnie nie przestraszyli się i to duże słowa uznania dla nich.

Rafał Legień (trener MKS-u): – W nowej hali w Skarżysku-Kamiennej było ponad 1000 kibiców, wspaniała atmosfera. Możliwe, iż przez to na początku meczu słabiej zagraliśmy. Dużo własnych błędów, zarówno w ataku, jak i na przyjęciu, spowodowało, iż oddaliśmy seta do 18. Jednak później przejęliśmy inicjatywę i kontrolowaliśmy spotkanie. Poprawiliśmy grę na zagrywce i przyjęciu, dzięki czemu łatwo wygraliśmy kolejne partie.