Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Inauguracja za dwa punkty

II liga K: Inauguracja za dwa punkty

KS Pałac Bydgoszcz

Pierwszy mecz Pałacu II WSG Bydgoszcz w drugiej lidze kobiet pod wodzą Macieja Kromrycha zakończył się zwycięstwem młodych siatkarek z miasta nad Brdą, które po tie-breaku pokonały na wyjeździe Calisię Kalisz.

Oczywiście, wymarzona byłaby wygrana za trzy punkty, ale nie można być zachłannym – komentuje szkoleniowiec pałacanek.

Do udowodnienia swojej wyższości Pałacowi było potrzebnych aż pięciu partii. – Mecz zaczęliśmy źle – przegrywaliśmy 4:8 czy 6:12. Mimo prób odrobienia straty zabrakło na to czasu – podsumowuje premierową partię Kromrych . W drugim secie bydgoskie zawodniczki wyszły bardzo zmotywowane i rozbiły rywalki do 11. – Nasza dominacja nie podlegała dyskusji – ocenia trener rezerw Pałacu. W kolejnej odsłonie kaliszanki odrodziły się i ponownie okazały się minimalnie lepsze. Czwarty set, w ocenie opiekuna Pałacu, był bliźniaczo podobny do drugiej części zmagań. Tym razem Calisii udało się wywalczyć siedemnaście punktów. O wygranej w spotkaniu zadecydował zatem tie-break. – Nie daliśmy w nim uwierzyć rywalkom w to, że to one mogą triumfować po ostatniej akcji i wygraliśmy 15:8 – mówi Kromrych.

Inaugurację sezonu 2009/2010 w wydaniu bydgoskim można zapisać na plus. Za tydzień Pałac II czeka kolejna wyjazdowa potyczka – tym razem jego rywalem będzie klub z Murowanej Gośliny. – Wszyscy wymieniają go w roli faworyta do awansu. To dobrze. Wytworzy to być może presję, a my będziemy mogli do tej konfrontacji podejść spokojnie – kończy trener Kromrych. KS Murowana Goślina w pierwszej kolejce bez straty seta pokonał Espol Police.

Calisia Kalisz – Pałac II WSG Bydgoszcz 2:3
(25:22, 11:25, 25:23, 17:25, 8:15)

Pałac II: Cieśnik, Mrówczyńska, Wodrowska, Skiba, Brzoska, Krzywicka, Tomecka (libero) oraz Szostak, Kotarska i Piotrowska

Komentarz pomeczowy Macieja Kromrycha:Kaliszanki zagrały bardzo dobrze w obronie, ale my na tym tle nie prezentowaliśmy się gorzej. Było sporo ciekawych wymian – na jedną akcję złożyło się nawet po dziesięć prób obu ekip. Dobrze spisywaliśmy się w przyjęcie, dzięki czemu Anna Wodrowska nie musiała gonić piłek i mogła swobodnie rozgrywać. Gdy zdarzały nam się przestoje, wówczas wprowadzałem zmiany, który normowały sytuację. W komentarzach pomeczowych pojawiały się głosy, że wygrana za dwa punkty to nasza porażka. Uważam jednak, że jest to ocena niezasłużona – chciałbym z każdego wyjazdu przywozić dwa punkty. Nie można być zachłannym.

*Autorem relacji jest Eryk Dominiczak (kspalac.bydgoszcz.pl)