Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Delecta ograła mistrza Polski

Delecta ograła mistrza Polski

Delecta Bydgoszcz

Siatkarze Delecty Bydgoszcz i Skry Bełchatów zagrali dzisiaj mecz pokazowy we Włocławku. Spotkanie po po pięciosetowej walce zakończyło się niespodziewanym, ale zasłużonym zwycięstwem podopiecznych trenera Waldemara Wspaniałego.

Pierwszy set zapowiadał gładkie zwycięstwo bełchatowian. Szybko bowiem uzyskali oni przewagę i nie mieli problemu z dowiezieniem wysokiego zwycięstwa. Ostatecznie pokonali Delectę 25:17, popełniając zaledwie 3 błędy własne.

Druga partia to bardzo dobry początek bydgoszczan. Po dwóch udanych akcjach Piotra Gruszki , jego drużyna prowadziła 4:0. Po kilku kapitalnych zagrywkach Bartosza Kurka zrobiło się 8:8. W dalszej fazie tej odsłony żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż 2 punkty. Przy stanie 17:15 dla Delecty na zagrywce pojawił się Paweł Woicki. Dwa błędy w przyjęciu pozwoliły bydgoszczanom uzyskać 4 „oczka" przewagi. Skra jeszcze zdołała to odrobić, broniąc dwóch piłek setowych. Przy trzecim setbolu bardzo chaotyczna gra z obydwu stron pozwoliła wyjść zwycięsko z opresji zawodnikom Waldemara Wspaniałego . Ostatecznie Delecta wygrała drugiego seta 26:24.

Nieprawdopodobne rzeczy działy się w trzeciej partii. Po asie serwisowym Woickiego i skutecznym bloku Grzegorza Szymańskiego na drugiej przerwie technicznej Skra miała o połowę mniej punktów od rywali. Zawodnicy z grodu nad Brdą nie tylko kontrolowali przebieg seta ale i powiększali przewagę. Trzecią odsłonę atakiem w antenkę zakończył Miłosz Hebda i Delecta wygrała 25:15.

Czwarty set to znów popis bełchatowian. Od początku kontrolowali jego przebieg, szybko uzyskując 3-4 punkty przewagi. Ostatecznie podopieczni trenera Jacka Nawrockiego dość wyraźnie wygrali tego seta 25:19.

Tie-break dużo lepiej zaczęli bydgoszczanie. Świetną partię rozgrywał tercet nowych zawodników: Woicki , Szymański, Gruszka . Delecta objęła już prowadzenie 7:3, ale następne 3 punkty powędrowały na konto Mistrza Polski. Przy zmianie stron wynik 8:6. Skra odrobiła straty i zrobiło się 13:13. Chemicy wykorzystali dopiero czwartą piłkę setową. Co ciekawe bełchatowianie mimo gry na przewagi w piątej odsłonie, nie doczekali się żadnej piłki meczowej.

Delecta Bydgoszcz – Skra Bełchatów 3:2
(17:25, 26:24, 25:15, 19:25, 18:16)