Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrzej Warych: Rosja zawsze była do ogrania

Andrzej Warych: Rosja zawsze była do ogrania

fot. archiwum

Już jutro czeka Polki trudny pojedynek z Rosją. Dziś mieliśmy okazję oglądać nasze rywalki w pojedynku z Hiszpanią. O grze Rosji, naszych szansach w dalszej części turnieju oraz o faworytach trwających mistrzostw opowiada Strefie Siatkówki Andrzej Warych.

Zakończył się już mecz Rosja – Hiszpania. Rosjanki co prawda wygrały to spotkanie, ale nie pokazały wielkiej siatkówki w tym spotkaniu. Czy to dobry prognostyk przed jutrzejszą konfrontacją. Rosja jest do ogrania?

Andrzej Warych: – Rosja zawsze była do ogrania. Potrzebna jest tylko dobra dyspozycja i trzeba zmusić rosyjskie zawodniczki do popełniania błędów. Także dzisiejszy wynik to nie jest jakaś wielka niespodzianka, poza tym że nie powinno tak być, że Rosjanki dają sobie urwać seta Hiszpankom. Moim zdaniem powinny takie mecze wygrywać jak najszybciej i udać się na odpoczynek.

Rosjanki męczyły się także z Belgią w pięciosetowym pojedynku. Powinniśmy chyba zatem wyciągnąć wnioski i dziś szybko wygrać?– Tak byłoby najlepiej. Wynik 3:0 byłby bardzo korzystny, tym bardziej że gramy dziś ostatni mecz i będziemy mieli mniej czasu na regenerację. Myślę jednak, że Belgijki prezentują się ostatnio bardzo dobrze, mają ciekawy zespół, młody, waleczny i trudno się z nimi gra. Mam nadzieję jednak, że Polki będą walczyć i pokażą charakter. Natomiast czy będzie 3:0 ciężko powiedzieć. Myślę, że nasze siatkarki powinny to wygrać i liczyć się dalej w turnieju.

Cały czas Polki mają szansę na półfinał, jednak będzie o to bardzo trudno. Na pewno po złotym medalu mężczyzn pojawiły się oczekiwania na krążek kobiet, ale jakie jest realne miejsce Polek w Europie?

– Tak, myślę że ta hurraoptymistyczna ocena szans przed mistrzostwami to takie trochę nasze chciejstwo. Materiał mamy jaki mamy i realnie patrząc jest to 5-6 siła w Europie. Bo trzeba pamiętać , że dobre zespoły mają Serbki, Niemki, jest Holandia, Rosja czy też Włoszki, które prezentują się na razie chyba najlepiej. Także jakby przyjąć, że kilka zespołów jest na podobnym poziomie, to nasza ekipa jest gdzieś w przedziale tych miejsc 3-7. Natomiast zawsze mile widziane są niespodzianki. U mężczyzn przecież przed mistrzostwami prorokowano dalsze miejsce. Mam więc nadzieję, że i Polki są w stanie coś ugrać, choć jak się okazuje ubytki w żeńskiej kadrze są bardziej widoczne niż u mężczyzn. Tym bardziej, że u kobiet widoczna jest kwestia braku lidera. W trudnych chwilach nie ma zawodniczki, która potrafiłaby wziąć na siebie ciężar gry.

Póki co bardzo pozytywnie zaskakuje atmosfera i frekwencja podczas mistrzostw. To chyba głównie wynik złotego medalu mężczyzn?

– Myślę, że złożyło się na to kilka czynników. Przede wszystkim wynik sportowy. Wynik jest decydujący o frekwencji, o pieniądzach, w zasadzie o wszystkim. Frekwencja rzeczywiście zaskoczyła pozytywnie. Widać, że ludzie chcą się bawić, chcą oglądać siatkówkę i najlepiej do tego by było, żeby dziewczyny swoją dobrą grą potrafiły w pewnym sensie podziękować kibicom za atmosferę.

Wspomniał Pan o świetnej dyspozycji Włoszek. Czy to one są obecnie głównymi faworytkami mistrzostw?

– Na obecną chwilę trudno jest to ocenić, bo tak na dobrą sprawę to wielka gra rozpocznie się dopiero w pojedynkach półfinałowych. To zwykle są najtrudniejsze i najciekawsze mecze. Turniej ma to do siebie, że w każdej chwili może przyjść ten słabszy dzień i kto wie kiedy przytrafi sę on Włoszkom, może to się zdarzyć w półfinale i wtedy plan walki o złoto legnie w gruzach, choć oczywiście nikomu nie życzę takiego obrotu sprawy. Widać natomiast po rozegranych już meczach, że Włoszki odbudowały się, mają ciekawy skład i grają dobrą siatkówkę.

Na koniec wypada mieć zatem nadzieję, że nasz słabszy dzień był podczas meczu z Holandią.

– Oby tak właśnie było.

Rozmawiał Marcin Sawoniuk – Strefa Siatkówki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved