Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Aleksandra Jagieło: Trzeba się poprawić w każdym elemencie

Aleksandra Jagieło: Trzeba się poprawić w każdym elemencie

fot. archiwum

- Ciągle ktoś mówi, że nie gra tutaj ta, czy tamta. Tak naprawdę to nie jest przecież nasza wina. Zostałyśmy wybrane i teraz musimy udowodnić, że ten zespół, który walczy na ME, potrafi rywalizować z najlepszymi reprezentacjami - powiedziała Aleksandra Jagieło.

Za wami pierwsza runda mistrzostw Europy. Jak można ją ocenić?

Aleksandra Jagieło:  Ktoś już powiedział, że awans do drugiej rundy to nasz sukces. Wygrałyśmy dwa mecze i z tego należy się cieszyć. Oczywiście mecz z Holandią (przegrany 0:3 – przyp. red.) pozostawia jakiś niedosyt i na pewno mógł być dużo lepszy w naszym wykonaniu. Mam nadzieję, że to jest jedyna nasza taka wpadka na tych mistrzostwach. Teraz powinno być już tylko lepiej.

S zkoda meczu z Holandia, bo teraz, by myśleć o medalu, trzeba będzie wygrać trzy kolejne mecze, a i to nie da gwarancji awansu do półfinału.– Zgadza się. Już we wtorek mecz z Belgijkami, z którymi ostatnio dwukrotnie wprawdzie wygrałyśmy, ale dopiero po pięciu setach. To zespół, który jest bardzo ambitny i czasami nieobliczalny. Na pewno będzie ciężko. Potem czeka nas Rosja. To będzie bardzo ważny mecz. Wszyscy wiedzą, że jest to klasowy zespół. Żeby je pokonać trzeba będzie się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności. Jeżeli chodzi o Bułgarki, to w tym roku nie grałyśmy z nimi, ale mecze z tą reprezentacją były zawsze bardzo zacięte. Grają tam doświadczone drużyny, ale jeżeli chcemy być w "czwórce" nie możemy zwracać uwagi na takie rzeczy, tylko po prostu musimy je wygrać.

Co trzeba będzie poprawić w waszej grze przed drugą rundą?

Siatkówka jest taką grą, że zawsze są jakieś elementy do poprawienia. Na pewno fajną rzeczą byłoby, gdybyśmy wyregulowały w końcu przyjęcie. Potrzebna jest nam także bardziej regularna zagrywka, choć tak naprawdę poprawić się trzeba w każdym elemencie. Potrzebna nam jest także większa pewność siebie. Ciągle bowiem ktoś mówi, że nie gra tutaj ta, czy tamta. Tak naprawdę to nie jest przecież nasza wina. Zostałyśmy wybrane i teraz musimy udowodnić, że ten zespół, który walczy na mistrzostwach Europy, potrafi rywalizować z najlepszymi reprezentacjami.

* Rozmawiał Tomasz Kowalik (onet.pl)

źródło: onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved