Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zwycięstwo krakowianek na dobry początek

Zwycięstwo krakowianek na dobry początek

ligi polskie - II liga

Nietypowo, bo w niedzielę, zespół AZS SKAWA UE Kraków zainaugurował swoje zmagania w sezonie 2009/2010. Pierwszym przeciwnikiem akademiczek był zespół MOS Maraton Krzeszowice kierowany przez nowego trenera Krzysztofa Zabielnego.

Oprócz szkoleniowca drużyna została również gruntownie przebudowana, a jej szeregi zasiliły byłe zawodniczki AZS-u: Katarzyna Holocher , Katarzyna Madejska, Dorota Bednarczuk i Edyta Małusecka. Cała czwórka stanowi o sile zespołu gospodarzy niedzielnego pojedynku i z pierwszym gwizdkiem zameldowała się na boisku w wyjściowym składzie.

Trener akademiczek Tomasz Klocek nie mógł w pełni skorzystać w tym spotkaniu z usług Magdaleny Hawryły i Anny Kowalik, które leczą kontuzje (Magda stawu skokowego a Ania pękniętego palca u dłoni).
Pierwsze piłki spotkania to wiele błędów z obu stron, widać było, że oba zespoły chciały się zaprezentować jak najlepiej w inaugurującym sezon spotkaniu. Szybciej nerwy opanowały zawodniczki gości i to one wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Końcówka seta dostarczyła niestety wielu niepotrzebnych i nerwowych chwil, gdyż po kilku prostych błędach gości, krzeszowianki doprowadziły do remisu po 19. Na szczęście akademiczki szybko wyciągnęły odpowiedni wnioski, dobrze rozegrały końcówkę seta i wygrały tą partię do 20.

Drugi set to już pewna gra od pierwszego gwizdka krakowianek i wysokie, nawet dziesięciopunktowe prowadzenia. Widać było, że dziewczyny zaczęły sobie układać grę pod siebie i to przyniosło wymierny efekt w postaci zwycięstwa do 15.

Trzeci set okazał się ostatnim, akademiczki poszły za ciosem i znów szybko uzyskały kilkupunktową przewagę, potrafiły ją utrzymać i zwyciężyły w tej partii do 15 a całym spotkaniu 3-0.

Dobre spotkanie w drużynie z Krakowa rozegrała Karolina Surma , dla której był to debiut w drużynie SKAWY w oficjalnych rozgrywkach. Karolinie składamy gratulacje i czekamy na więcej sukcesów z zespołem. Za tydzień drużynę trenera Tomasza Klocka czeka bardzo ciężki wyjazd do Tomaszowa Lubelskiego na spotkanie z tamtejszą Tomasovią. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Maraton KrzeszowiceAZS SKAWA UEK Kraków 0:3

(20:25, 15:25, 15:25)

Skład AZS SKAWA UEK : Kuskowska, Biernatek, Jaroszewicz, Surma, Żochowska, Jagodzińska, Targosz (libero) oraz Sarlej, Hatala, Szymska, Kowalik i Hawryła