Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wygrana Itasu na inaugurację sezonu

Wygrana Itasu na inaugurację sezonu

liga włoska (M)

Drużyna wicemistrza Włoch, w której występuje Łukasz Żygadło, w pierwszym meczu tego sezonu pokonali Andreoli Latina. Niestety polski rozgrywający całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych. MVP spotkania wybrany został Osmany Juantorena.

Wicemistrzowie Włoch znakomicie rozpoczęli spotkanie, zwyciężając w pierwszej partii 25:17. Kluczem do wygranej okazał się być blok. Podopieczni Radostina Stoytcheva aż sześciokrotnie powstrzymywali przeciwników. Zawodnikom Latiny w tej partii udało się to tyko raz. Kolejny set był już znacznie bardziej wyrównany. Siatkarze Trento, pomimo początkowego prowadzenia, nie zdołali jednak wygrać tej partii, przegrywając 27:29. Szalę zwycięstwa na swoją stronę podopieczni Daniele Ricciego przechylili na swoją stronę dzięki lepszej zagrywce (dwa punkty przy ani jednym Trento). W trzeciej partii drużyna Łukasza Żygadło zapewniła swoim kibicom niezwykle dużo emocji. Trento już na początku seta wypracowało sobie kilkupunktową przewagę. Na pierwszej przerwie technicznej wynosiła ona 3 punkty, na kolejnej już 6. Wydawało się, że w tej partii nic już nie może się wydarzyć. Tymczasem zawodnicy Latiny zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do nerwowej końcówki. Ostatecznie jednak więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Trento, wygrywając 27:25. Czwarty set był już tylko formalnością. Początkowo to Latina objęła prowadzenie (8:7), lecz w dalszej części partii to zawodnicy Trento rozpędzali się, pewnie zwyciężając 25:17.

Niestety całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Łukasz Żygadło.

MVP meczu wybrany został Osmany Juantorena, który na swoim koncie zapisał 22 punkty, w tym aż 8 po skutecznym bloku. Na uwagę zasługuje fakt iż wszyscy zawodnicy Trento znakomicie spisywali się w tym elemencie, zdobywając aż 21 punktów. Nieznacznie więcej (22) otrzymali natomiast od przeciwników po ich błędach.

Itas Diatec Trentino – Andreoli Latina 3:1
(25:17, 27:29,27:25, 25:17)

Składy drużyn:

Itas Diatec Trentino: Sala 6, Raphael 4, Kazijski 16, Birarelli 13, Vissotto 14, Juantorena 22, Bari (libero) oraz Herpe, Sokolov 7, Gallosti (libero), Corsini.
Andreoli Latina: Saitta 3, Vujevic 13, Gitto 10, Giombini 20, Snippe 4, Geric 10, Giovi (libero) oraz Nikic 12, Fabroni 1, Van De Dries.