Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Wojciech Kaźmierczak: Na ligę będzie wszystko ok

Wojciech Kaźmierczak: Na ligę będzie wszystko ok

fot. archiwum

Skończył się X Charytatywny Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn w Zdzieszowicach. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zajęła trzecie miejsce na tym turnieju. Z siatką.org o turnieju i przygotowaniach do Plusligi rozmawiał Wojciech Kaźmierczak.

Co powiesz o dzisiejszym spotkaniu?

Wojciech Kaźmierczak: No cóż, przegraliśmy. Na tym turnieju mieliśmy określone założenie taktyczne do wykonania. Zespół niemiecki nastawił się na zagrywkę, bardzo mocno serwował, doskonale grał blokiem, szczelnie ten blok ustawiali. Niestety kilka razy nadzialiśmy się na niego. Turniej dla nas się skończył, dwa mecze wygraliśmy, jeden przegraliśmy. W tych spotkanie nie chodziło o wynik, wiadomo, jest to drugorzędna sprawa. Te mecze pokazały nam nad czym musimy jeszcze popracować. Do ligi zostały jeszcze dwa tygodnie, mamy trochę do zrobienia, trzeba poprawić niektóre elementy, ale na pewno zdążymy. Na ligę będzie wszystko ok.

Jak podsumujesz wasz występ na tym turnieju?Porównując ten turniej z turniejem z Krosna, to zrobiliśmy mały kroczek do przodu. Tych kroków jeszcze kilku potrzeba żeby dojść do optymalnej formy. Dopiero pierwszy tydzień trenujemy w pełnym składzie. Wrócili do nas wszyscy kadrowicze. Tak jak mówię jest to pierwszy tydzień wspólnych treningów. Po tym turniej mamy punkt zaczepienie, wiemy jak gramy na dzień dzisiejszy, niektóre rzeczy są nawet dosyć dobrze poukładane ale to wszystko musi być bardzo dobrze wykonane żeby osiągać dobre wyniki.

Jak wyglądają przygotowania przed rozpoczęciem Plusligi?

Trenujemy bardzo ciężko. Nasze treningi odbywały się w hali i na stadionie. Dużo trenujemy na siłowni. Powoli będziemy zaczynać trenować sprawy taktyczne, naszą technikę. Zostały jeszcze dwa tygodnie ciężkiej pracy i oby to starczyło na cały sezon, który będzie jeszcze dłuższy niż w zeszłym roku. Dochodzą nam Europejskie Puchary. Będziemy z pewnością dobrze przygotowani, damy z siebie wszystko aby wypaść jak najlepiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved