Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Udany drugoligowy debiut siatkarek z Elbląga

Udany drugoligowy debiut siatkarek z Elbląga

ligi polskie - II liga

Po długich staraniach siatkarek E. Leclerc Orzeł Elbląg, trenera oraz prezesa klubu Orzeł o II ligę, marzenia stały się rzeczywistością. W minioną sobotę elbląskie siatkarki zadebiutowały w II lidze pokonując ŁKS UKS 179 Łódź 3:2.

W pierwszych dwóch setach gra była bardzo nerwowa i nierówna w obu zespołach. Seriami seniorki traciły i odzyskiwały punkty. W pierwszym secie więcej szczęścia dopisało łodziankom, to one zwycięsko wyszły z tej walki, pokonując gospodynie 25:21. W drugim secie siatkarki E. Leclerc Orzeł Elbląg zmobilizowały się, co przeniosło się na efektywniejszą grę. Dobrze dograne piłki do elbląskiej rozgrywającej, zaowocowały kapitalnymi atakami Eweliny Frąszczak. Ta młodziutka zawodniczka przyniosła sporo problemów przeciwniczkom w kolejnych setach. Drugą odsłonę sobotniego spotkania zwyciężyły elblążanki 25:22. W trzeciej partii gospodynie wyszły pewne siebie, dobrze funkcjonowały elementy obrony i ataku. Zdominowały grą rywalki na boisku, wygrywając 25:14. Kolejne dwa sety to ponownie równa walka obu drużyn. W czwartej części tym razem nieco lepsze okazały się przyjezdne, które pokonały E. Leclerc Orzeł 25:22 i w całym spotkaniu doprowadzając do remisu w setach (2:2).

O końcowym wyniku tego meczu zadecydował tie – break. Początek gry był bardzo wyrównany, pojedynek toczył się punkt za punkt. Dziewczęta z Orła pokazały jednak charakter, nie dały się ponieść emocjom. Piąta partia zakończyła się sukcesem elblążanek, wynikiem 15:12, a całe spotkanie 3:2.

Orzeł Elbląg – ŁKS UKS 179 Łódź 3:2
(21:25, 25:22, 25:14, 22:25, 15:12)

Orzeł Elbląg: Ciołek, Skarżyńska, Adamkowska, Żmudzińska, Cieżyńska, Frąszczak, Krypska, Sosnowska, Turczak i Gierszewska
ŁKS UKS 179 Łódź: Chmielewska, Chojnacka, Szyda, Kępa, Góra, Mielczarek, Żmudzińska, Banasiak, Bakuła i Drożdż

Jak zespól E. Leclerc Orzeł Elbląg jest przygotowany do rozgrywek II ligowych. Na co liczycie w nadchodzącym sezonie.

Andrzej Jewniewicz , trener II ligowych siatkarek E. Leclerc Orzeł Elbląg: – Liczymy na utrzymanie się w lidze, to jest generalnie główny cel. Dlaczego tak? Choćby z tego powodu, że do ligi weszliśmy kuchennymi drzwiami. W finale w Kaliszu zajęliśmy 3 miejsce, potem zespoły się wycofały, a my zgłośniliśmy akces do II ligi. Miał być baraż, ale okazało się ze są trzy miejsca i trzy zespoły chętne. Wszystko wygląda tak na wariackich papierach. Bo w ciągu dwóch tygodni, no może niecałych trzech musimy zorganizować wszystko, papiery i sportowo. Początki będą ciężkie.

Trenerze, powiedział pan na wariackich papierach. A może to dobrze, może ta improwizacja, pozwoli namieszać w lidze.

Nutka optymizmu jest. Bo sparingi pokazały, że jest progres. Najpierw z Gedanią Gdańsk ponieśliśmy dwie porażki, ale na turnieju w Świeciu już wygraliśmy z Czarnymi Słupsk i Zawiszą Sulechów (zespoły z drugiej ligi). Co prawda ze Świeciem przegraliśmy, ale plamy nie daliśmy. Teraz byliśmy na turnieju w Słupsku, gdzie były dwa zespoły pierwszoligowe i jeden z drugiej, który ma skład na ekstraklasę. I tam tez powalczyliśmy. Pękliśmy co prawda w meczu z Budowlanymi Toruń, zlały nas i to solidnie, ale pokonaliśmy znów Czarnych Słupsk, a dodam tylko, że oni mają średnia wzrostu większą niż my. Wygraliśmy także z Nike Ostrołęka, naszym drugim rywalem w II lidze.

Jaka jest średnia wieku w Pana zespole, jakie dziewczyny grają w drużynie?

Wiekowo będziemy młodym zespołem. 6 zawodniczek z jest z Truso i tu ukłony dla Pani Oli Pietrulewicz. Nasza współpraca układa się wzorowo. Są też byłe zawodniczki Truso, które znam, bo trenowaliśmy razem. Trzy dziewczyny są spoza Elbląga. Jedna z Olsztyna, ale już w Elblągu studiuje. Dwie są od Mieczysława Pietroczuka z Iławy, ale znają się one dobrze z naszymi siatkarkami bo grały razem w kadrze województwa, która prowadziłem. Jest to więc młody, nieobliczalny zespół. Mam nadzieje, ze łaknący dobrych występów.

Ten głód sukcesów to chyba ogromny plus. Jakie są inne silne strony Pana drużyny?

Mamy naprawdę niezłą rozgrywającą: Sylwię Pilarek z Iławy. Dziewczyna gra na wysokim poziomie. Dodam, że w Mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej zajęła 9 miejsce. Atutem będzie także gra na siatce i wola walki. A minusem przyjęcie zagrywki. To u nas szwankuje.

Zwycięstwo na inaugurację z ŁKS Łódź cieszy. Co dalej? Jakie nastawienie przed następnym meczem?

Przed spotkaniem z Ostrołęką jestem optymistą. Graliśmy z nimi na turnieju w Słupsku. Mamy materiał na dvd, dziewczyny znają przeciwniczki. Będziemy mieli plan taktyczny na ten mecz.

Jak wygląda kondycja finansowa drużyny?

–  Nie mamy na co narzekać. A wszystko to dzięki Prezesowi E.Leclerka i całej firmy. Wspierała nas w Truso i wspiera teraz w Orle. Chciałbym przy okazji podziękować prezydentowi, wiceprezydentowi i naczelnikowi Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego. Oni także bardzo pomagają dlatego tak to wygląda. Problemem jest jedynie to, że mecze rozgrywamy w hali SP12, a nie w CSB. Związane jest to z innymi meczami, które są w hali. Są kolizje, bo Polski Związek Piłki Siatkowej nie zgadza się na rozgrywanie meczów o godzinie 13:00, a tylko wtedy CSB jest wolne. Dlatego gramy w SP 12, będzie to trochę uciążliwe, ale poradzimy sobie. Kibiców zapraszamy na nasze mecze.