Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > SCC Berlin najlepszy w Zdzieszowicach

SCC Berlin najlepszy w Zdzieszowicach

fot. archiwum

Niemiecki zespół SCC Berlin bez straty punktu został zwycięzcą towarzyskiego, międzynarodowego turnieju w Zdzieszowicach. Drugie miejsce zajął radomski Jadar, a na trzeciej pozycji znaleźli się siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Ostatni dzień zdzieszowickiego turnieju nie przyniósł sensacyjnych rozstrzygnięć. W pierwszym spotkaniu Jadar Radom pokonał w trzysetowym pojedynku Delectę Bydgoszcz. Podopieczni Waldemara Wspaniałego wystąpili w okrojonym składzie. Piotr Gruszka i Paweł Woicki udali się bowiem do Zabrza na finał turnieju Kinder + Sport. Bydgoski sztab szkoleniowy wykorzystał zatem mecz z Jadarem do przećwiczenia eksperymentalnych ustawień i mocno rotował składem. Jedynie w drugiej partii widzowie z Zdzieszowicach mogli oglądać zaciętą walkę, zakończoną zwycięstwem radomian na przewagi. I to podopieczni trenera Sucha bezapelacyjnie wygrali to spotkanie 3:0, zaś w ich szeregach szczególnie mogli się podobać Robert Prygiel i libero – Adrian Stańczak.

Jadar Radom – Delecta Bydgoszcz 3:0
(25:17, 34:32, 25:20)

Z powodu wcześniej ustalonego kalendarza spotkań, mecz o zwycięstwo nie zamykał turnieju w Zdzieszowicach. Gospodarz – ZAKSA Kędzierzyn – Koźle stanął naprzeciw znakomicie radzącego sobie w poprzednich dwóch dniach zespołu z Berlina. Krzysztof Stelmach również dał odpocząć podstawowym zawodnikom i wypuścił do gry zmienników. Ci zaś nie poradzili sobie ze zdeterminowanymi Niemcami. Kędzierzynianie jedynie na początku meczu zaprezentowali niezła grę, zbudowali wysoką przewagę i w prowadzili 14:8. Później jednak w szeregach gospodarzy zaczęły mnożyć się błędy. W dużej mierze dzięki temu do głosu doszli zawodnicy berlińscy, którzy odrobili straty i wygrali tę partię. W kolejnych kontynuowali marsz po zwycięstwo i pokonując gospodarzy 3:0 zajęli pierwsze miejsce w zdzieszowickim turnieju.ZAKSA Kędzierzyn – Koźle – SCC Berlin 0:3
(21:25, 17:25, 18:25)

Składy:

ZAKSA: Sammelvuo, Masny, Martin, Witczak, Gladyr, Kaźmierczak, Mierzejewski (libero) oraz Kacprzak
SCC Berlin: Skach, Holschen,van de Loo, Smedins, Oliva, Zachrich, Krystof (libero)

Na zakończenie siatkarskich zmagań w Zdzieszowicach zaprezentowały się zespoły Jastrzębskiego Węgla i Generali Haching. Po jastrzębskiej stronie wybiegł na parkiet Pawel Abramov, wciąż nie oglądaliśmy za to Grzegorza Łomacza, któremu dokucza ból kolana. Zawodnicy niemieccy od początku zaatakowali zagrywką, czym skutecznie uniemożliwiali przeciwnikom wyprowadzenie ataku. Co za tym idzie, również blok był silną bronią zespołu z Haching. Podopieczni trenera Santillego podjęli jednak rękawicę. Floty posyłane na drugą stronę przez Adama Nowika i Abramowa sprawiały kłopoty niemieckim przyjmującym. W szeregach jastrzębian nieźle spisywał się też Igor Yudin, który skutecznie plasował niezbyt dokładne piłki rzucane mu przez Sławomira Mastera. Gdy do grupy skutecznie serwujących zawodników dołączyli Sebastian Pęcherz i Yudin, ich zespołowi udało się doprowadzić do tie breaka. W nim więcej zimnej krwi zachowali Niemcy, którzy ostatecznie zwyciężyli w spotkaniu 3:2.

Jastrzębski Węgiel – Generali Haching 2:3
(22:25, 25:20, 18:25, 25:23, 12:15 )

Składy:

Jastrzębski Węgiel: Abramov, Yudin, Master, Cayir, Czarnowski, Nowik, Rusek (libero) oraz Hardy, Pęcherz, Azenha
Generali Haching: Liefke, Keliberda, Steuerwald, Dewes, Gunthor, Bakumovski, Schwarz (libero) oraz den Boer

Nagrody indywidualne:

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Allan van de Loo (SCC Berlin).

Pozostałe nagrody indywidualne otrzymali:

Najlepszy środkowy – Jurij Gladyr (ZAKSA Kędzierzyn – Koźle)

Najlepszy atakujący – Sebastian Fuchs (SCC Berlin)

Najlepszy libero – Christoph Schwarz (SCC Berlin)

Najlepszy rozgrywający – Jaroslav Skach (SCC Berlin)

Najlepszy zagrywający – Igor Yudin (Jastrzębski Węgiel)

Najlepszy przyjmujący – Michał Ruciak (ZAKSA Kędzierzyn – Koźle)

Tradycyjnie już na turnieju w Zdzieszowicach wręczono także pamiątkową nagrodę dla najmłodszego zawodnika. Otrzymał ją dziewiętnastoletni zawodnik Generali Haching, Denis Kaliberda.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved