Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Oksana Parkhomenko: Popełniłyśmy bardzo dużo błędów

Oksana Parkhomenko: Popełniłyśmy bardzo dużo błędów

Azerbejdżan

Reprezentacja Azerbejdżanu awansowała do kolejnej rundy Mistrzostw Europy. W ostatnim meczu grupowym musiały jednak uznać wyższość reprezentacji Czech. - Wiedziałyśmy, że do awansu potrzeba nam dwóch setów - przyznała Oksana Parkhomenko.

Robert Sarna: Jak możesz ocenić grę Twojej drużyny w dniu dzisiejszym. W pierwszym i drugim secie odniosłyście łatwe zwycięstwo, po czym w trzecim i czwartym popełniłyście dużo błędów.

Oksana Parkhomenko (Azerbejdżan): Popełniłyśmy bardzo dużo błędów w trzecim i czwartym secie, choć w pierwszych dwóch setach grałyśmy bardzo dobrze. Wiedziałyśmy, że do awansu potrzeba nam dwóch setów. Potem losy meczu odwróciły się i to reprezentantki Czech zaczęły lepiej grac w obronie i ataku. My popełniłyśmy bardzo dużo błędów w bloku i przyjęciu.

W czwartym secie przegrywałyście 10:20, lecz pomimo tego zdołałyście odrobić straty i niewiele brakowało, a wygrałybyście tą partię.

Tak, zgadza się. Było już 22:18 dla reprezentacji Czech, lecz w końcówce seta nie zdołałyśmy przechylić szali zwycięstwa na naszą korzyść. Szkoda, ponieważ mogłyśmy wygrać dzisiejszy mecz i do następnej rundy przystąpiłybyśmy z dwoma zwycięstwami. Chciałyśmy tą naszą dobra grą w końcówce czwartego seta pokazać, że stać nas na wygranie piątego seta.

W kolejnej rundzie ME rywale będą bardziej wymagający.

Reprezentacje Włoch, Niemiec oraz Turcji na pewno postawią wyżej poprzeczkę i będą to bardzo trudne mecze dla nas.

Jak Ci się podoba atmosfera w Spodku oraz Katowice.

W Polsce nie jesteśmy pierwszy raz. Jest bardzo ładnie, są wspaniali kibice i bardzo nam się podoba w Waszym kraju. Atmosfera podczas meczów jest bardzo dobra .