Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Michaela Jelinkova: Potrzebowałyśmy energii

Michaela Jelinkova: Potrzebowałyśmy energii

fot. archiwum

Po dwóch przegranych meczach i dwóch przegranych setach w ostatnim spotkaniu grupowym, zespołowi Czech nikt nie dawał szans na awans. A one potrzebowały tylko energii, którą wykorzystały i awansowały do kolejnej rundy Mistrzostw Europy.

Uratowała pani mistrzostwa Europy dla ekipy Czech…

Michaela Jelenkova:To nie tak, my graliśmy kolektywnie i bardzo się cieszę, że się nam to udało. Byłyśmy w bardzo trudnej sytuacji. Dwa sety przegrałyśmy, to była katastrofa. Mnie udało się donieść energii dla całej drużyny.

Lucie Muhlsteinova to znakomita siatkarka, ale dziś to pani poprowadziła do zwycięstwa ekipę Czech.Właśnie po to jesteśmy we dwie na takiej imprezie, by się uzupełniać. Wygrałyśmy i jest super.

Mogłyście jechać do domu, a tymczasem macie awans i to z jednym zwycięstwem na swoim koncie.

Tak, ale teraz czeka nas bardzo ciężkie zadanie. Rywalki będą bardzo trudne i o kolejne zwycięstwo będzie bardzo trudno .

Skoro udało się wygrać raz, to należy iść za ciosem.

Jeśli wygramy jeszcze jedno spotkanie i zajmiemy miejsce w pierwszej szóstce to będziemy bardzo szczęśliwe, bo to jest nasz cel.

Całej rozmowie przysłuchiwał się Jakub Novotny, atakujący PGE Skry Bełchatów, jednak bynajmniej nie z naszego powodu. – Bardzo się cieszę z pierwszego zwycięstwa reprezentacji Czech na mistrzostwach Europy. Mam nadzieję, że moje rodaczki pójdą za ciosem. Kibicowałem im i nadal będę kibicował. Z Bełchatowa do Katowic mam bardzo blisko – powiedział siatkarz mistrzów Polski.

* rozmawiał Marek Knopik (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved