Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Fatalny bilans sparingów zespołów z Trójmiasta

Fatalny bilans sparingów zespołów z Trójmiasta

Gedania Żukowo

Fatalnie w meczach towarzyskich spisały się trójmiejskie drużyny siatkarek. Osłabiona Gedania Żukowo nie wygrała w Iławie nawet honorowego seta. Równie słabo spisały się siatkarki Trefla Sopot, które grały towarzyski turniej w Mielcu.

Tylko pojedyncze sety są póki co niezłe w wykonaniu Gedanii. Na złożenie ich w cały mecz jeszcze brakuje zgrania i doświadczenia. W turnieju o Puchar Burmistrza Iławy wystąpiły trzy drużyny z PlusLigi Kobiet. W trakcie trzydniowych rozgrywek każda drużyna zagrała z każdą po trzy sety bez względu na wynik.

Gedanistki grały bez chorej Natalii Kurnikowskiej , a ponadto pierwszy mecz na rozegraniu rozpoczęła inna 17-latka, Paulina Szpak , bo i Aleksandra Pasznik miała przerwę w treningach z powodu niedyspozycji zdrowotnej. Natomiast debiut w Gedanii zaliczyła Justyna Sachmacińska .

W inauguracyjnym spotkaniu z Centrostalem podopieczne Grzegorza Wróbla nie wykorzystały szansy na honorowego seta w ostatniej partii. Prowadziły w niej aż do 17:14. W końcówce rozbiły się o blok rywalek lub ich zbyt słabe ataki bydgoszczanki podbijały i wyprowadzały zwycięskie kontry.

W pierwszym spotkaniu z Organiką bez walki oddany został tylko drugi set. W inauguracyjnym gedanistki zaś dzielnie rzuciły się w pościg i sześciopunktową stratę (4:10) zniwelowały do zaledwie dwóch (19:21). Natomiast w ostatniej części gry gedanistki wyrównany bój toczyły do wyniku 19:19. W decydujących fragmentach seta znów były kłopoty z przyjęciem zagrywki.

W drugim meczu z bydgoszczankami dla odmiany Gedania najmocniej postawiła się w pierwszej partii. Rywalkom udało się w niej odskoczyć dopiero na 17:22. Jedynie w rewanżu z łodziankami nasza drużyna nie postawiła się mocniej w żadnej partii.

Po zakończeniu turnieju, który wygrała Organika przed Centrostalem, przyznano cztery nagrody indywidualne. Tytuł najlepszej libero zdobyła Marta Siwka , która – przypomnijmy – za rozgrywki w Żukowie i Sopocie odbierała wyróżnienia dla najlepszej zawodniczki w Gedanii.

Wyniki Gedanii w Iławie:
GCB Centrostal Bydgoszcz 0:3 (11:25, 16:25, 22:25) i 0:3 (22:25, 15:25, 18:25)
Organika Budowlani Łódź 0:3 (21:25, 9:25, 21:25) i 0:3 (12:25, 15:25, 17:25).

Przed tygodniem siatkarki Trefla wygrały zawody u siebie, pozostawiając w pokonanym polu dwie drużyny z PlusLigi Kobiet (Centrostal, Gedania). Jednak na turnieju o Puchar Prezydenta Mielca trzy inne zespoły z krajowej elity pokazały sopociankom miejsce w szyku.

W rozgrywkach prowadzonych systemem każdy z każdym zwyciężyła MKS Dąbrowa Górnicza przed Stalą Mielec, PTPS Piła i Treflem. Za najlepszą w sopockiej drużynie uznano Natalię Nuszel .

Podczas turnieju podopieczne Edwarda Pawluna kolejno przegrywały z: gospodyniami 0:3 (25:27, 12:25, 27:29), PTPS 0:3 (18:25, 18:25, 22:25) oraz MKS 0:3 (16:25, 15:25, 14:25).

źródło: sport.trojmiasto.pl