Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Christiane Fürst: Nasza drużyna ma duży potencjał

Christiane Fürst: Nasza drużyna ma duży potencjał

fot. archiwum

- Chcemy w każdym meczu grać na najwyższym poziomie. W drugiej rundzie czeka nas równie ciężka walka - przyznała Christiane Fürst. Jej drużyna, po zajęciu drugiego miejsca w grupie, awansowała do kolejnej rundy i wciąż liczy się w walce o medale.

Obie drużyny dawały z siebie wszystko i walczyły do samego końca. Jednak wygrany może być tylko jeden. Dziś to wy okazałyście się mocniejsze. Jak możesz na gorąco skomentować to spotkanie?

Christiane Fürst: Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że wygrałyśmy ten mecz. To była naprawdę ciężka walka. Cały zespół dał z siebie wszystko.

W dzisiejszym spotkaniu zagrałyście bardzo dobrze w przyjęciu. Czy przed meczem z Turcją pracowałyście nad tym elementem?Każdego dnia przeglądamy materiały video, które mówią nam na który element musimy zwrócić szczególną uwagę. Wiedziałyśmy, że Turczynki dysponują bardzo dobrą zagrywką, dlatego na dzisiaj rano jeszcze starałyśmy się poprawić nasz odbiór. Myślę, że trening przyniósł dobry rezultat.

Jak możesz podsumować wasz występ w Hali Stulecia we Wrocławiu?

Miałyśmy ciężką grupę. Moim zdaniem Włoszki są zespołem o poziom lepszym. Wszystkie drużyny były bardzo mocne i waleczne. Każdy z naszych przeciwników pokazał, że jest w stanie grać na naprawdę wysokim poziomie. To były trzy naprawdę ciężkie dni dla każdego z zespołów.

Udało wam się zająć drugie miejsce i awansować do kolejnej rundy z jedną wygraną na końce. Czy twoim zdaniem to dobry rezultat?

Bardzo dobry. System rozgrywania Mistrzostw Europejskich jest taki, że wszystkie spotkania mają wielkie znaczenie. W tej imprezie musisz starać się zwyciężać każdy mecz i walczyć z każdym przeciwnikiem.

Jakie nastawienie na drugą rundę?

Chcemy w każdym meczu grać na najwyższym poziomie. W drugiej rundzie czeka nas równie ciężka walka. Niewątpliwie faworytem będą Serbki, ale myślę, że również bardzo mocny może okazać się Azerbejdżan – dziewczyny dysponują bardzo silnym atakiem, szczególnie Mammodova. Myślę, że nasza drużyna ma duży potencjał i będziemy starać się to udowodnić w Katowicach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved