Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Skra Bełchatów zwycięzcą Memoriału Zdzisława Ambroziaka

Skra Bełchatów zwycięzcą Memoriału Zdzisława Ambroziaka

Zdzisław Ambroziak

Na zakończenie Memoriału Zdzisława Ambroziaka spotkały się zespoły Asseco Resovii Rzeszów i PGE Skry Bełchatów. Podopieczni Ljubo Travicy aby wygrać turniej musieli wygrać różnicą dwóch setów. Lepsi jednak okazali się mistrzowie Polski, wygrywając 3:0.

Ostatni pojedynek Memoriału Zdzisława Ambroziaka bełchatowianie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Za sprawą silnych zagrywek Michała Bąkiewicza mistrzowie Polski już od samego początku wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, by w późniejszej części seta móc spokojnie prowadzić grę. Skra prowadziła 4:1, 8:5, 13:9. Na drugiej przerwie technicznej rzeszowiacy tracili do rywali już cztery oczka. W zespole trenera Travicy na nic zdawały się silne ataki Aleha Akhrema oraz Mikko Oivanena . Po stronie zespołu z Bełchatowa prym w ataku wiódł Bartosz Kurek , którego ze skrzydeł wspomagali Miłosz Hebda oraz Michał Bąkiewicz. Do końca seta zawodnikom z Rzeszowa nie udało się nawiązać kontaktu punktowego, przegrywali 14:18, 23:18. Mocnym i efektownym atakiem z drugiej linii seta zakończył Bartosz Kurek. Skra zwyciężyła 25:22.

Początek drugiej partii zdecydowanie rozpoczęli podopieczni trenera Travicy. Po udanych akcjach w ataku i bloku rzeszowianie prowadzili 4:1, by po chwili pozwolić rywalom na doprowadzenie do remisu 7:7. Dzięki pojedynczemu blokowi Bartosza Gawryszewskiego na Marcinie Możdżonku , to zawodnicy Resovii schodzili na przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem. Do kolejnej przerwy w grze, siatkarze z Podkarpacia powiększyli swoją przewagę do trzech „oczek", za sprawą skutecznych ataków Aleha Akhrema. Niestety prowadzenie to Resovia straciła równie szybko, co na początku seta. Od stanu 17:17 na parkiecie trwała prawdziwa wojna nerwów. Raz jedna, raz druga drużyna zyskiwała jednopunktową przewagę, a trenerzy obu zespołów nie pozwalając rywalom na powiększenie dystansu punktowego, wprowadzali zmiany oraz prosili o czas. W efekcie tych działań, na tablicy wyników widniały remisy po 19, 22, 24. O wyniku seta zadecydowały dwie niezwykle widowiskowe akcje zawodników z Bełchatowa. Najpierw Bartosz Kurek zaatakował z 5. strefy na czystej siatce, a po chwili Daniel Pliński zablokował atak Wojciech Grzyba . Skra wygrała 26:24.

Wyrównana walka w trzeciej partii trwała niestety do stanu 5:5. Punktowe ataki Michała Bąkiewicza oraz Bartosza Kurka, a także blok Marcina Możdżonka i Resovia przegrywała już 5:10. Drużynie z Podkarpacia nie pomogła nawet zmiana rozgrywającego (Rafaela Redwitza zastąpił Ivan Ilić ). Na drugiej przerwie technicznej bełchatowianie prowadzili 16:12, a po wznowieniu gry sukcesywnie powiększali dystans do rywali prowadząc 19:13, 22:15. W drużynie mistrza Polski doskonale spisywał się Miłosz Hebda, którym pokazał duże umiejętności w ataku oraz w polu zagrywki. Set zakończył się wygraną PGE Skry Bełchatów 25:18.

Zawodnikiem meczu został Miłosz Hebda, atakujący Skry Bełchatów.

Resovia Rzeszów – Skra Bełchatów 0:3
(22:25, 24:26, 18:25)

Składy:
Resovia: Grzyb, Gawryszewski, Oivannen, Akhrem, Wika, Redwitz, Ignaczak (libero) oraz Mika, Papke, Ilić i Kreek
Skra: Hebda, Plińki, Dobrowolski, Kurek, Bąkiewicz, Możdżonek, Gacek (libero) oraz Falasca i Antiga