Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > SKF KS Poznań liderem po 1. kolejce

SKF KS Poznań liderem po 1. kolejce

ligi polskie - III liga

Zespół SKF KS Poznań został niespodziewanym, pierwszym liderem po 1. kolejce III ligi serii „A" kobiet woj. wielkopolskiego. Beniaminek tej klasy rozgrywkowej pokonał Spartę Złotów 3:1. Zwycięstwa odniosły także zespoły z Kościana i Wrześni.

W pierwszej, inauguracyjnej kolejce rozgrywek III ligi serii „A", UKŻPS Kościan podejmował na własnej hali zespół UKS „Zielone Wzgórza" Murowana Goślina. Po pasjonującym spotkaniu gospodynie wygrały w pięciu setach trwających prawie 2 godziny mecz. W pierwszym secie gospodynie cały czas goniły stracone w początku seta punkty, aby po emocjonującej końcówce wygrać pierwsza odsłonę na przewagi 26:24. W drugim secie sytuacja była podobna, lecz tym razem zawodniczki z Murowanej Gośliny nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa i penie wygrały 25:19. Trzeci set to pokaz gry zespołu z Kościana, który wygrał pewnie 25: 15. Kolejny set i kolejny horror w końcówce, z którego tym razem zwycięsko wyszły przyjezdne. Tie-break to kolejny set zdominowany przez „Kościaniankę". Wystarczy wspomnieć, że przy zmianie stron widniał wynik 8-2. Po zmianie stron Kościanianki pozwoliły zdobyć przyjezdnym tylko 4 punkty, aby wygrać ostatecznie pewnie decydującego seta 15:6.

UKŻPS Kościan – UKS „Zielone Wzgórza" Murowana Goślina 3:2

(26:24, 19:25, 25:15, 23:25, 15:6)

Pierwsze spotkanie w ramach III ligi kobiet serii „A" bardzo udane dla zespołu z Wrześni. Trzy punkty zdobyte z bardzo trudnym przeciwnikiem mogą cieszyć. W zespole z Poznania grały dziewczyny z bardzo dużym doświadczeniem jak np. Grzybulska, Pleśnierowicz czy Bekas. Wysoki zespół Energetyka postawił bardzo szczelny blok, przez który zespołowi z Wrześni było bardzo trudno się przebić. Pierwszy set wygrany do 16 pozwolił bardzo optymistycznie patrzeć gospodarzom na dalszy przebieg meczu. Początek drugiego był bardzo z kolei dla nich bardzo niekorzystny, gdyż przegrywali różnicą 6 punktów. Wyrównanie nastąpiło przy stanie 17:17. Końcówka jednak należał do zespołu z Wrześni. O trzecim secie zawodniczki „Orkana" powinny jak najszybciej zapomnieć. Czwarta odsłona meczu była bardzo wyrównana. Przy stanie 18:19 jedną ze starszych zawodniczek zmieniła młodsza kadetka i doprowadziła do stanu 23:18. Ostatnią piłkę skończyła Ewa Droździk , silnym atakiem po bloku.

LUKS „Orkan" Września – KS „Energetyk" Poznań 3:1
(25:16, 25:23, 12:25, 25:23)

Orkan: Droździk, Szczepaniak, Jackowska, Czerniak, Urbańska, Psyk, Krawczyk, Łysiak, Konieczka, Szafraniak, Zielińska, Banaszak
Energetyk: Brzoska, Nowak, Kapłon, Pleśnierowicz, Bekas, Rykała, Nowak, Klocek, Klichowska, Grzybulska, Dadej

Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania sił kiedy to na tablicy pojawił się wynik 4:4. W dalszej części seta zespoły grały punkt za punkt, aż do stanu 9:9. Wówczas to siatkarki SKF KS Poznań zdobyły 4 punkty z rzędu i objęły prowadzenie 13:9. Zawodniczki SKF KS Poznań kontrolowały przebieg gry lecz przy stanie 24:20 podopieczne Damiana Gapika zepsuły pierwszą piłkę setową. Jednak już chwilę później po skończonej akcji zawodniczki SKF mogły cieszyć się z prowadzenia 1:0. Początek drugiego seta to jeden z wielu fragmentów gry, który mógł się podobać poznańskiej publiczności. W decydującym fragmencie gry siatkarki z Poznania poprawiły własną grę i zasłużenie zwyciężyły 25:18 obejmując prowadzenie 2:0. Trzeci set to od początku lekka przewaga zespołu ze Złotowa i minimalne prowadzenie Spartanek. W końcówce kiedy stan seta wyrównał się na 23:23 wydawało się, że gospodarze zwyciężą, lecz po ogromnie szczęśliwych zbiciach z wykorzystaniem siatki ekipa ze Złotowa wygrała 28:26. Czwarty set to początkowe prowadzenie Spartanek, lecz ekipa SKF nie pozwalała na wykorzystanie własnej słabości i robiła wszystko co w ich mocy, aby nie pozwolić rywalkom na zwiększenie przewagi. Przy stanie 16:18 gospodynie zdobyły 3 punkty z rzędu i wyszły na prowadzenie. Był to przełomowy moment seta, bowiem wyjścia na prowadzenie siatkarki z Poznania już nie oddały. Dzięki doskonałej grze w obronie oraz skutecznym kontrom SKF KS Poznań wygrywa w secie 25:21, a w całym meczu 3:1.

Na uwagę zasługuje kapitalne wsparcie ze strony kibiców, którzy wnieśli duży wkład w sukces zespołu oraz bardzo dobra postawa zawodniczek SKF KS Poznań, które zagrały bez kompleksów z bardziej doświadczonym rywalem i zasłużenie wygrały 3:1. W trakcie meczu trzykrotnie wystąpił zespół taneczny Stowarzyszenia Sportowego Lotnik Poznań, któremu serdecznie dziękujemy za występ.

Opinie po meczu :
Irena Leibman (trener Sparta Złotów): – Mecz mógł się podobać. Gratuluję gospodarzom wyniku.

Michał Sułkowski (wiceprezes SKF KS Poznań): – Jestem dziś szalenie dumny z postawy naszych siatkarek. Były określone problemy przed meczem, lecz na boisku zespół pokazał wielką wolę zwycięstwa. Te dziewczyny pokonały dziś zespół, który teoretycznie był od nas lepszy. Zagraliśmy bez kompleksów co mogło się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Walczyliśmy z ogromną wolą walki, która zaprowadziła nas do wygranej. Wielkie brawa dla zespołu gości za podjęcie walki, bo dzięki temu mecz mógł się naprawdę podobać. Postawa naszego zespołu sprawia, że jesteśmy wszyscy zachwyceni. Bardzo dziękuję całemu sztabowi szkoleniowemu oraz organizacyjnemu. Gratuluję dziewczynom kapitalnej postawy!

SKF KS Poznań – MLKS „Sparta" Złotów 3:1

(25:21, 25:18, 26:28, 25:21)

SKF KS Poznań: Uram, Barwicka, Mańczak, Szkudlarek, Geremek N., Kwiatek, Woźniak (libero) oraz Ogrodowczyk i Gończar

Sparta Złotów: Wyrobek, Pawelska, Biała, Cybulska, Sołtys, Fifielska, Wojda (libero) oraz Janasz, Sypień, Sajor i Janiak