Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Memoriał Ambroziaka: Pojedynek akademików dla częstochowian

Memoriał Ambroziaka: Pojedynek akademików dla częstochowian

Zdzisław Ambroziak

Trzy mecze i trzy porażki. Z takim bilansem kończą udział w Memoriale Zdzisława Ambroziaka siatkarze Neckermanna AZS Politechniki Warszawskiej. Podopieczni Radosława Panasa ulegli Domexowi Tytan AZS Częstochowa 0:3.

Po początkowo wyrównanej walce punkt za punkt, od stanu 4:4 częstochowianie rozpoczęli swoją punktową serię. Gdy po autowym ataku Rafała Buszka przewaga wynosiła już sześć punktów, Radosław Panas poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Po czasie Dawid Murek przebił się przez warszawski blok, ale już w następnej akcji Radosław Rybak przerwał dobrą passę częstochowskiego zespołu (5:11). Jednak to głównie do gości spod Jasnej Góry należała inicjatywa w zdobywaniu punktów. Gdy po niedokładnym przyjęciu Roberta Milczarka warszawianie stracili kolejny punkt (6:14), ich szkoleniowiec zmuszony był do wzięcia drugiego czasu. Na drugą przerwę techniczną częstochowianie schodzili mając osiem punktów przewagi. W tym momencie dopadł ich przestój w grze i warszawianie odrobili nieco straty (12:16). W pewnym momencie obie drużyny dzieliły już tylko dwa „oczka" (18:20). Siatkarze z Częstochowy nie oddali jednak prowadzenia w tej partii, wygrywając ją pewnie 25:20.

Drugą odsłonę meczu od mocnego uderzenia zaczęli podopieczni Grzegorza Wagnera , którzy po skutecznym bloku Piotra Nowakowskiego na Radosławie Rybaku prowadzili 4:0. Wypracowaną na początku seta przewagę częstochowianie utrzymywali aż do stanu 12:6, kiedy to na częstochowski blok ponownie nadział się Radosław Rybak. Wtedy Radosław Panas postanowił w jego miejsce wpuścić na boisko Jana Króla . Warszawianie odrobili straty (14:14), w czym swój udział miał także młody atakujący stołecznego zespołu. Stan równowagi trwał do wyniku 19:19, kiedy to Grzegorz Wagner poprosił o czas. Jego podopieczni po tej przerwie odjechali rywalom na cztery punkty. Taka zaliczka wystarczyła do wygrania seta, którego skutecznym atakiem zakończył Piotr Nowakowski (25:21).

Trzecia odsłona meczu była najbardziej wyrównana ze wszystkich, rywali dzielił jeden, w porywach dwa punkty. Dopiero w połowie seta po dobrych zagraniach Fabiana Drzyzgi i Pawła Mikołajczaka częstochowianie uzyskali trzy punkty przewagi (17:14). W końcówce warszawianie jeszcze doprowadzili do remisu po ataku Dariusza Szulika (21:21), ale zaraz potem punkt zdobył Paweł Mikołajczak (21:22). Młody atakujący w następnej akcji zaatakował wprawdzie w aut, ale i warszawianie nie ustrzegli się błędów, co zaowocowało piłką meczową dla częstochowskiego AZS-u. Siatkarze z Częstochowy nie zrobili z niej pożytku za pierwszym razem, gdyż punktowym atakiem popisał się Rafał Buszek , ale następnej nadarzającej się okazji nie zmarnował już Piotr Łuka (25:23). Tym samym Politechnika zakończyła tegoroczny Memoriał Ambroziaka nie odnosząc ani jednego zwycięstwa.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Łukasza Wiśniewskiego.

AZS Politechnika Warszawska – AZS Częstochowa 0:3
(20:25, 21:25, 23:25)

Składy:
AZS Politechnika: Kapelus, Kłos, Neroj, Buszek, Szulik, Rybak, Milczarek (libero) oraz Maciejewicz i Król
AZS Częstochowa: Drzyga, Murek, Łuka, Nowakowski, Janeczek, Wiśniewski, Zatorski (libero) oraz Kardos i Mikołajczak