Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Kaziki coraz lepiej poczynają sobie w III lidze

Kaziki coraz lepiej poczynają sobie w III lidze

ligi polskie - III liga

Świetnie spisuje się w rozgrywkach III ligi drużyna UKS „Kazimierz Płomień" Sosnowiec. W II kolejce siatkarze z Sosnowca podejmowali mocny zespół UKS Sokół 43 Katowice i wygrali po zaciętym meczu 3:2. Za tydzień do Sosnowca zawita kolejny groźny przeciwnik.

Mecz dostarczył licznie przybyłym kibicom wielu wrażeń. Pierwszy set toczył się przez większość czasu pod dyktando gospodarzy, jednak w końcówce seta goście doprowadzili do wyrównania, a następnie rozstrzygnęli tą partię na swoja korzyść. W drugim secie przewaga gospodarzy była początkowo bezdyskusyjna, jednak kilka kontrowersyjnych decyzji sędziowskich spowodowało, ze kibice ponownie obejrzeli wyrównaną końcówkę tym razem zakończoną zwycięstwem zespołu prowadzonego przez trenera Adama Pachołka. Trzeci set rozpoczął się od mocnego uderzenia gości z Katowic, którzy szybko objęli prowadzenie 4:0, a potem kontrolowali przebieg seta nie pozwalając zbliżyć się sosnowiczanom na mniej niż cztery punkty i obejmując prowadzenie 2:1 w setach.

W czwartym secie młodzi zawodnicy UKS „Kazimierz Płomień" Sosnowiec pokazali jednak ambicje i wole walki i dosłownie zmiażdżyli rywali. Najpierw objęli prowadzenie 7:0, następnie 10:1, a całego seta wygrali do 9 górując w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Emocjonujący tei-break przebiegał początkowo pod dyktando gospodarzy, którzy prowadzili już 7:3, jednak goście nie zamierzali odpuszczać i zdołali doprowadzić do wyrównania 12:12. Sosnowiecka młodzież opanowała jednak nerwy i w końcowych niezwykle emocjonujących akcjach udowodniła, że zasługuje na zwycięstwo pokonując przeciwnika 15:13 i 3:2 w setach.

Po zwycięstwach nad drużynami z Poręby i Katowic zawodnicy z Sosnowca stają się coraz poważniejszym kandydatem do zajęcia miejsca w pierwszej czwórce grupy 1, choć to dopiero początek III-ligowych zmagań. Za tydzień do Sosnowca zawita kolejny groźny przeciwnik – Delicpol Częstochowa. Sosnowieccy kibice z pewnością pragną aby ich drużyna podtrzymała dobra passę i nadal mogła się cieszyć mianem drużyny niepokonanej.

UKS Kazimierz-Płomień Sosnowiec – UKS Sokół 43 Katowice 3:2

(23:25, 25:23, 17:25, 25:9, 15:13)

Sosnowiczanie wystąpili w składzie: Bagińsk, Tworzydło, Odwaga, Kosiński Sz., Kosiński M., Brzeziński, Leks, Biernacki, Pachołek (kapitan), Piekarz  (libero)

źródło: inf. prasowa