Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > III liga: Zjednoczeni bez straty seta

III liga: Zjednoczeni bez straty seta

ligi polskie - III liga

W wielkopolskich rozgrywkach III ligi na boisku spotkały się zespoły GKS Rzemieślnik Kwilcz i LKS Zjednoczeni Rychwał. Mecz zakończył się pewną wygrana gości. Młodym siatkarzom w decydujących momentach zabrakło doświadczenia i chłodnej głowy.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanego prowadzenia gości, które spowodowane było głównie prostymi błędami wynikającymi z braku ogrania przez zespół z Kwilcza. Rychwał uzyskał pięciopunktowe prowadzenie i utrzymywał je do połowy seta, kiedy to gospodarze zaczęli odrabiać straty i zbliżyli się na dwa punkty. Jednak ostatecznie nie udało się im dogonić przeciwników i set skończył się zwycięstwem „Zjednoczonych" 25:22.

Drugi set to zdecydowana przewaga gości. 4:0 na początek i systematyczne powiększanie przewagi. Młoda drużyna z Kwilcza załamana niepowodzeniem w poprzednim secie oddała seta bez walki 18:25 i było już 2:0 dla Rychwału.

Trzeci set, to bardzo dobra gra gospodarzy w ataku oraz przede wszystkim zagrywce, którzy od początku wyszli na prowadzenie i systematycznie je powiększali aż do stanu 12:6. Jednak później gospodarzom przytrafiły się dwa zastoje i doszło do remisu 23:23. Ostatecznie mecz zakończył się w trzeciej piłce meczowej atakiem w siatkę kapitana GKS-u. 27:25 dla Rychwału.

Podsumowując: Kwilcz – Rychwał 0:3, ale mecz w dwóch partiach naprawdę bardzo wyrównany i mogący się podobać zgromadzonym kibicom. Debiutanci z Kwilcza zagrali niezłe spotkanie i myślę, że wraz z kolejnymi meczami i nabytym doświadczeniem będzie coraz lepiej. Dla widowiska szkoda, że trzeci set nie zakończył się zwycięstwem gospodarzy, bo wynik meczu mógłby być zupełnie inny.

Na uwagę zasługuje również praca ekipy sędziowskiej w składzie: Kawka, Kaczmarek, Szermińska, która poprowadziła zawody praktycznie bezbłędnie.

GKS Rzemieślnik Kwilcz – LKS Zjednoczeni Rychwał 0:3
(22:25, 18:25, 25:27)

GKS Rzemieślnik Kwilcz: Gumny, Nowak, Galicki, Wróblewski, Kaliszak, Obroślak, Klawe, Klapczyński, Pietrzak, Fischbach, Musiał, Lehmann (libero)
LKS Zjednoczeni Rychwał: Adamiak, Kozanecki, Dykta, Moczyński, Woźniak, Niespodziański, Płóciennik, Wesołowski, Jóźwiak, Szumigalski, Szafoni (libero)