Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Alessandro Chiappini: Jestem rozczarowany

Alessandro Chiappini: Jestem rozczarowany

mikrofony - do wypowiedzi

Po niezwykle zaciętym meczu, Niemki pokonały Turczynki 3:2 zajmując dzięki tej wygranej drugie miejsce w grupie. Na pomeczowej konferencji trener tureckiej reprezentacji, Alessandro Chiappini, nie krył rozczarowania z wyniku spotkania.

Gratuluję drużynie niemieckiej. To był bardzo dobry mecz w ich wykonaniu. Jestem rozczarowany, bo my w ostatnim secie straciliśmy precyzję i popełniliśmy kilka taktycznych błędów. W czwartym secie zagraliśmy kilka razy w ten sam sposób. Brakuje nam meczów o stawkę. Kilka zawodniczek niemieckich gra we włoskich klubach i to procentuje. A my nie mieliśmy w tym sezonie spotkań o „coś" – powiedział trener Turczynek, Alessandro Chiappini .

Christine Furst (kapitan Niemiec): Na samym początku chciałabym podziękować za ten ciężki I długi mecz. Jestem szczęśliwa, że udało nam się wygrać. Nasza grupa była bardzo silna. Wszystkie zespoły mają duże umiejętności. Wrocław jest pięknym miastem. Muszę przyznać, że nie było łatwo grać tutaj, ale dzisiaj wreszcie publiczność zaakceptowała nasz zespół i nawet zaczęła nas wspierać.

Giovanni Guidetti (trener Niemiec): Ten mecz był naprawdę trudny. Zespoły Turcji i Niemiec są bardzo do siebie podobne, mają podobne umiejętności, z tym, że mój zespół jest lepszy w jednym aspekcie gry, natomiast turecki w innym. Moja drużyna zaskoczyła mnie w pozytywny sposób, ale mieliśmy również trochę szczęścia. W krytycznym momencie nie poddaliśmy się. W trzecim secie nie graliśmy za dobrze, ale w czwartej części kiedy tylko Turcji popełniła jakiś błąd, wykorzystywaliśmy go.

Esra Gumus (kapitan Turcji): Myślę, że to był bardzo dobry mecz. Niemki kiedy przegrywały nie poddały się. Mają szansę, żeby wywalczyć medal.

źródło: me2009kobiet.pl