Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Iławy

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Iławy

puchar

Wczoraj w kolejnych meczach turnieju rozgrywanego w Iławie obyło się bez większych niespodzianek. Planowe zwycięstwa ponownie odniosła drużyna Organiki Budowlanych Łódź, która tym samym mogła się cieszyc ze zwycięstwa w całym turnieju.

W pojedynku rewanżowym pomiędzy Gedanią Żukowo a Organiką Budowlanymi lepsze po raz kolejny okazały się podopieczne trenera Wiesława Popika . Ich dominacja w pierwszej partii nie podlegała jakiejkolwiek dyskusji. Łodzianki szybko wypracowały sobie kilkunastopunktową przewagę, której nie oddały już do końca seta (19:7). Ta odsłona meczu padła zdecydowanym łupem beniaminka PlusLigi, który wygrał 25:12.

Kolejna faza tego spotkania również toczyła się do przysłowiowej jednej bramki. W tej partii swoją wyższość ponownie udowodniły siatkarki z Łodzi. Zespół Gedanii miał problemy praktycznie w każdym elemencie sitatkarskiego rzemiosła. Szwankowało przyjęcie, atak oraz obrona. Miało to swoje przełożenie na wynik drugiego seta, który został przegrany przez żukowianki równie wysoko, bo do 15.

Ostatnia odsłona tego pojedynku była bliźniaczo podobna do poprzednich. Szybko uzyskany handicap (16:13, 21:14) przez łodzianki pozwolił im na kontrolowanie przebiegu tej części spotkania. Masa niewymuszonych błędów zawodniczek Gedanii była niejako gwoździem do ich trumny. Organika wygrywa tego seta 25:17 i cały mecz 3:0.

Organika Budowlani Łódź – Gedania Żukowo 3:0
(25:12, 25:15, 25:17)

Gedania: Sachmacińska, Lizyńczyk, Szymańska, Szpak, Plebanek, Łozowska, Siwka (libero) oraz Żepnikowska

Organika: Bryda, Teixeira, Shelukhina, Pluta, Jasińska, Zaroślińska, Ciesielska (lbero) oraz Nowakowska, Kosek, Koczorowska i Józwicka

Pojedynek Centrostalu Bydgoszcz z Organiką Budowlanymi Łódź był o wiele bardziej zacięty i przyniósł znacznie więcej emocji, niż spotkanie wcześniejsze. Przebieg pierwszej partii był wyrównany do stanu 17:16 dla Organiki. Później ich gra nabrała rumieńców i to one, po skończeniu kilku ważnych piłek, mogły cieszyć się ze zwycięstwa w tym secie 25:21.

Podobnie jak dzień wcześniej druga partia należała już do bydgoszczanek. Wypracowały one sobie przewagę w środkowej fazie tej odsłony (17:14, 19:15 -błąd Pluty ), i nie oddały już jej do końca. Co prawda trener Popik próbował ratować się czasami oraz zmianami, ale nie przyniosło to spodziewanego efektu. Centrostal wygrywa 25:21.

W finałowej rozgrywce lepsze okazały się ponownie łodzianki, które w końcówce seta zachowały więcej zimnej krwi. Po asie Zaroślińskiej było 23:19 dla Organiki, i wszystko zmierzało do tego, że to beniaminek PlusLigi zgarnie całą pulę. I tak też się stało, bowiem Budowlani zwyciężyli 25:20 i całe spotkanie 2:1.

MVP Turnieju została Brazylijka Teixeira, a najlepszą rozgrywającą Marta Pluta . Dziś ostatni mecz, w którym zmierza się Centrostal Bydgoszcz z Gedanią Żukowo.

Organika Budowlani Łódź – Centrostal Bydgoszcz 2:1
(25:21, 21:25, 25:20)

Centrostal: Kuczyńska, Mróz, Zielińska, Kasprzyk, Leszczyńska, Kuligowska, Wysocka (libero) oraz Polak, Nowakowska i Pełc

Organika: Nowakowska, Bryda, Teixeira, Shelukhina, Koczorowska, Zaroślińska, Ciesielska (libero) oraz Pluta, Kosek, Józwicka i Jasińska