Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Iławy

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Iławy

puchar

Dzisiaj, w ostatnim meczu turnieju w Iławie, Centrostal Bydgoszcz pewnie pokonał Gedanię Żukowo 3:0 co dało ostatecznie bydgoszczankom drugie miejsce. Już wcześniej końcowe zwycięstwo w turnieju zapewnił sobie beniaminek PlusLigi Kobiet - Organika Budowlani.

Pierwszy set ostatniego meczu Centrostalu z Gedanią został wygrany przez bydgoszczanki w stosunku 25:22. Od stanu 22:17 uzyskały one bezpieczną, pięciopunktowa przewagę, której już nie oddały do końca.

Kolejna faza tego pojedynku to gra tylko i wyłącznie jednego zespołu. Centrostal mimo wczesnej pory grał dobrze i nie pozwolił swojemu rywalowi zbliżyć się ani na krok. Siatkarki Gedanii popełniały bardzo proste błędy w każdym elemencie. Drugi set padł łupem bydgoszczanek, które wygrały go do 15.

Trzecia odsłona również toczyła się pod dyktando czwartej drużyny poprzedniego sezonu PlusLigi Kobiet. As Dominiki Kuczyńskiej wyprowadził jej zespół na prowadzenie 21:15 i było już pewnie, że to bydgoszczanki zajmą drugie miejsce w tym turnieju. Centrostal wygrywa 25:18.

Centrostal Bydgoszcz – Gedania Żukowo 3:0
(25:22, 25:15, 25:18)

Składy drużyn:
Centrostal : Kuczyńska,Mróz, Zielińska, Leszczyńska, Nowakowska, Kasprzyk, Wysocka (libero) oraz Pełc, Polak
Gedania : Sachmacińska, Lizyńczyk, Pasznik, Szymańska, Plebanek, Łozowska, Siwka (libero) oraz Żepnikowska

MVP iławskiego turnieju została przyjmująca Organiki Budowlanych – Brazylijka Michaela Teixeira . Jej koleżanka klubowa – Marta Pluta – została najlepszą rozgrywającą. Najlepszą atakującą turnieju została wybrana Izabela Kasprzyk z Centrostalu, natomiast tytuł najlepszej libero przypadł Marcie Siwce z Gedanii.