Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Polki o meczu z Hiszpanią: Najważniejszy jest wynik

Polki o meczu z Hiszpanią: Najważniejszy jest wynik

fot. archiwum

- Przegrane dwa sety w meczu z Hiszpankami to głównie efekt utraty naszej koncentracji. Cieszymy się jednak ze zwycięstwa bo najważniejszy jest wynik - twierdzą zgodnie siatkarki reprezentacji Polski po wygranym pięciosetowym boju z kadrą Hiszpanii.

To był nasz pierwszy mecz i okazał się być dla nas ciężki zwłaszcza psychicznie bo wszyscy mówią, że presji nie ma ale presja jest duża bo my wiemy czego oczekują od nas kibice w całej Polsce. Każdy by chciał żebyśmy gładko zdobyły złoto ale na pewno tu gładko nie będzie. W każdym meczu będziemy walczyć do ostatniej piłki tak jak dzisiaj walczyłyśmy. Najważniejsze, że mamy mecz wygrany a to jak ta gra wyglądała to już musimy usiąść i wnioski wyciągnąć. Po drugim secie spadła nasza koncentracja ale to także Hiszpanki zaczęły grać lepiej. Utrudniły bardzo swoją zagrywkę. My wiedziałyśmy, że one dysponują trudnym serwisem ale w pierwszych setach tego nie pokazały. Później zaczęły nieco bardziej ryzykować i stąd nasze problemy. – tłumaczy środkowa naszej reprezentacji Katarzyna Gajgał .

Po pierwszych dwóch setach nikt się chyba nie spodziewał, że obraz tego meczu tak się odmieni. Pierwsze dwa sety grało nam się bardzo dobrze potem przyszło trochę zmęczenia, trochę rozluźnienia. Cieszę się, że udało nam się ostatecznie wygrać to spotkanie bo porażka mogła by oznaczać nawet problemy z awansem do dalszej fazy. – oceniła tuż po meczu Mariola Zenik . – Jesteśmy pod wrażeniem tej wspaniałej hali i publiczności, która nas dopingowała. Teraz wiemy jak czują się panowie na przykład na Lidze Światowej. Mistrzostwa Europy przy własnej publiczności ni jak się mają do tych kiedy gra się zagranicą. – dodała polska libero.

Nie był nam potrzebny ten horror. Można było ten mecz wygrać w trzech setach. Hiszpanki w tych dwóch feralnych setach wykorzystały nasze błędy. – przyznała Aleksandra Jagieło . – Zagrywałyśmy zachowawczo, Hiszpanki z kolei bardzo dobrze spisywały się w tym elemencie. Do tego dołączyły kilka udanych wybloków a w siatkówce to wszystko są naczynia połączone. Jutro postaramy się wyjść z nieco chłodniejszymi głowami i będziemy chciały bardziej konsekwentnie realizować założenia taktyczne. – obiecywała przyjmująca polskiej kadry.Popełniłyśmy sporo własnych błędów. Mam nadzieję, że to był nasz najsłabszy mecz w tym turnieju i że teraz z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Myślę, że przyczyna porażki w tych dwóch setach leży bardziej po naszej stronie a nie wynika z gry Hiszpanek. Nie układała nam się gra w bloku, popełniłyśmy trochę błędów na zagrywce. – oceniła pięciosetowy horror atakująca Joanna Kaczor .

*rozmawiał Bartosz Borowiak (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved