Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Paweł Zatorski: Wynik jest nieistotny. Ważne, aby się ogrywać

Paweł Zatorski: Wynik jest nieistotny. Ważne, aby się ogrywać

fot. archiwum

Siatkarze AZS-u Częstochowa pokonali po pięciosetowym pojedynku wicemistrzów Polski, Asseco Resovię Rzeszów. Zawodnicy obydwu drużyn jednak nie przywiązują uwagi do wyniku spotkania -  Przyjechaliśmy się ogrywać - mówi Paweł Zatorski.

Marek Kardos (MVP spotkania, AZS Częstochowa): – Był to nasz pierwszy taki ważny mecz, który bardzo chcieliśmy wygrać. Mamy młody zespół, który musi się zgrywać.  Jestem tutaj od tego, aby pomóc i jeżeli reszta zespołu mi pomoże to nagroda MVP należy się całej drużynie. Dla mnie nagrodą jest zwycięstwo w tym spotkaniu.

Paweł Zatorski (libero, AZS Częstochowa):  – Gra się wyraźnie „kleiła" jednemu i drugiemu zespołowi, chociaż były jeszcze momenty pewnych niedociągnięć, ale wszystko powoli wygląda coraz lepiej. Nikt nie powiedział, że będziemy się kładli przed takimi zespołami jak Resovia, Bełchatów czy Warszawa, bo to są bardzo mocne drużyny. Mamy silny zespół i jeżeli nie będziemy popełniali głupich błędów, to jesteśmy w stanie walczyć z tymi zespołami. Wynik tego spotkania nie jest sprawą pierwszorzędną. My przyjechaliśmy tutaj po to, aby się ogrywać.

Piotr Nowakowski (środkowy, AZS Częstochowa): – Mecz stał na niezłym poziomie. Drużyny podczas takiej imprezy zgrywają się, a ponieważ w naszym zespole jest dużo nowych graczy, to taki turniej się przydaje. Mecz skończył się dopiero w tie-breaku, więc kibice mogą być zadowoleni, my trochę mniej, ponieważ się zmęczyliśmy, a jutro kolejne mecze.Paweł Papke (atakujący, Asseco Resovia Rzeszów): – Nasz zespół ma trzech nowych zawodników w składzie, w tym rozgrywającego. Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ta zmiana jest najpoważniejsza jeśli chodzi o zmianę taktyki i całą grę zespołu. Dlatego też chcemy dużo grać. Bardzo nas cieszy, że graliśmy dzisiaj pięć setów, pomimo że spotkanie to przegraliśmy. Myślę, że w tej chwili dla nas lepsza jest porażka 2:3 niż wygrana 3:0, ponieważ mamy materiał do analizy i możemy z niego wyciągnąć wnioski. Jest to też korzystne dla Rafaela Redwitza, który ma możliwość pograć ze wszystkimi zawodnikami i poznawać się z nami w tych dobrych i w tych gorszych sytuacjach. Myślę, że ten Memoriał to dla nas ważny turniej. Wszyscy występują tu pełnymi składami, oprócz Skry Bełchatów, która usprawiedliwiona jest niestety przez kontuzje. Reszta drużyn wychodzi w optymalnych składach no i mamy bardzo wyrównane pojedynki. Dzisiejsze spotkanie przegraliśmy w konsekwencji dobrej zagrywki częstochowian, z którą mieliśmy bardzo wiele problemów. To powodowało, że w większości przypadków atakowaliśmy na podwójnym czy potrójnym bloku. Częstochowa z kolei świetnie grała w obronie i na bloku. My odbudowaliśmy się dopiero w czwartym secie i nasza gra zaczęła lepiej wyglądać. Niestety ostatnia partia przegrana, ale tak jak mówiłem wcześniej, cieszy nas, że graliśmy 5 setów.

Krzysztof Ignaczak (libero, Asseco Resovia Rzeszów): Myślę, że kibicom to spotkanie mogło się podobać, ponieważ było wiele siatkarskich wymian i spektakularnych akcji, zwłaszcza w obronie. Natomiast z punktu widzenia naszego zespołu, siatkówka którą dziś zaprezentowaliśmy, to nie jest jeszcze to, co chcielibyśmy grać. Nasza drużyna popełniła dzisiaj bardzo dużo błędów własnych, a jeżeli popełnia się błędy własne to przegrywa się spotkanie. Częstochowa dziś pokazała się z bardzo dobrej strony. My zaś wiemy nad jakimi elementami musimy popracować, żeby grać lepiej. Można powiedzieć, że dziś zagraliśmy pierwszy mecz w takim kompletnym zestawieniu. Wiemy, że przed nami jeszcze pewien okres ciężkiej pracy i myślę, że z meczu na mecz nasza gra będzie wyglądała coraz lepiej. Tak naprawdę ten turniej pokaże nad czym jeszcze trzeba popracować przed startem ligi.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved