Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Monika Smak: Nie byłyśmy faworytkami

Monika Smak: Nie byłyśmy faworytkami

fot. archiwum

W drugim spotkaniu grupy D Mistrzostw Europy Słowaczki pokonały Czeszki po tie-breaku. Wynik ten można uznać za małą niespodziankę, co podkreśliła na konferencji prasowej kapitan Słowaczek, siatkarka Centrostalu Bydgoszcz Monika Smak.

Jana Senkova (kapitan reprezentacji Czech):- Chciałabym pogratulować przeciwniczkom. My zagrałyśmy od początku bardzo bojaźliwie. Tylko w drugim i trzecim secie grałyśmy swoją siatkówkę. Później coś stanęło.

Monika Smak (kapitan reprezentacji Słowacji): – Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa. To był pierwszy mecz a te z reguły są bardzo nerwowe. Nie byłyśmy faworytkami ale zagrałyśmy zespołowo i bardzo odważnie.

Tana Krempaska (trener reprezentacji Czech): – Gratuluje rywalkom. Słowaczki wygrały dzięki ogromnej determinacji. My, jak już zresztą wspomniała kapitan, zagrałyśmy dobrze tylko w dwóch partiach. Byliśmy słabsze w ataku. Za wcześnie uwierzyłyśmy w sukces.Miroslav Cada (trener reprezentacji Słowacji): – Reprezentacja Czech jest silniejsza od nas. Uważam, że wygraliśmy bo byliśmy dziś nastawieni bardziej bojowo. Przed spotkanie mówiliśmy, że walczymy obojętnie jaki będzie wynik i to się opłaciło. Popełniliśmy mniej błędów w polu zagrywki i mieliśmy dwie lepsze zawodniczki w ataku niż nasze przeciwniczki. Myślę, że to właśnie zadecydowało.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved