Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Konferencja po meczu Azerbejdżan – Serbia

Konferencja po meczu Azerbejdżan – Serbia

fot. archiwum

W meczu otwarcia Mistrzostw Europy w katowickim Spodku, jeszcze aktualne wicemistrzynie Starego Kontynentu bez problemów pokonały ekipę Azerbejdżanu 3:0 . To mało spotykane by w pierwszym meczu grać tak dobrze - mówi J. Nikolic

Oksana Parkomienko (kapitan reprezentacji Azerbejdżanu): Gratuluję rywalkom. Niestety dzisiaj nie zaprezentowałyśmy tego na co nas stać. Popełniłyśmy zbyt wiele błędów. Nasze złe przyjęcie spowodowało niemoc w rozegraniu i ataku. Mam nadzieje, że w kolejnym meczu poprawimy te elementy i wygramy.

Jelena Nikolić (kapitan reprezentacji Serbii): Jest bardzo ważne, by wygrać pierwszy mecz. Bardzo się cieszymy, że się nam to udało. Chociaż nie ustrzegłyśmy się błędów, nasza gra stała na bardzo dobrym poziomie, w każdym elemencie co jest mało spotykane na początku takiego turnieju. Nasza koncentracja była cały czas bardzo dobra.

Aleksandr Czerwiakow (II trener Azerbejdżanu): Nie rozegraliśmy dziś dobrego spotkania. Bardzo się cieszymy, że mamy możliwość wzięcia udziału w turnieju o takim poziomie. Niestety, aby wygrać nie możemy popełniać takich błędów technicznych i taktycznych. Musimy je wyeliminować aby zwyciężać w kolejnych meczach. Przed spotkaniem nie było żadnej presji. W miarę upływu czasu kiedy nie wychodziło nam przyjęcie i zagrywka i przegrywaliśmy, presja na pewno rosła. Mamy naprawdę silny skład tylko zawodniczki nie pokazały tego na co je stać w meczu otwarcia.Zoran Terzic (trener Serbii): Cieszę się z wygranej w pierwszym meczu. Na inaugurację poprzednich ME przegraliśmy, co przysporzyło nam w późniejszej fazie turnieju sporo kłopotów. Dziś zagraliśmy dobrze w przyjęciu, bloku i kontrze co pozwoliło nam pokonać Azerbejdżan pomimo, iż ich gra od drugiego seta wyglądała dużo lepiej. Gratulacje dla obu ekip. Mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach zagramy równie dobrze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved