Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Częstochowskie drużyny przed inauguracją II ligi

Częstochowskie drużyny przed inauguracją II ligi

fot. archiwum

II-ligowy Delic-Pol Norwid w pierwszym meczu sezonu zmierzy się z ekipą Burzy Wrocław. Czeka go trudny sprawdzian. W sobotę i w niedzielę pierwsze mecze sezonu grają też drugoligowe siatkarki. Są wśród nich dwie częstochowskie drużyny: SPS AZS Politechnika Częstochowska oraz Domex AJD Częstochowianka.

Rywalem młodych częstochowskich siatkarzy będzie beniaminek II ligi. – Ale tylko z nazwy – zastrzega nowy trener Delic-Polu Norwida Piotr Stachura , który w nadchodzącym sezonie poprowadzi zespół seniorów po Januszu Sikorskim . – To bardzo silny zespół, oparty na bardzo doświadczonych zawodnikach. W Burzy występuje znany z występów w PlusLidze Krzysztof Janczak , który znajduje się też w sztabie szkoleniowym wrocławian. Mają też w składzie Wojtka Szczurowskiego . Jestem pewien, że już na początku ligi spotkamy się z bardzo niewygodnym rywalem.

Skład częstochowian zmienił się w porównaniu do poprzedniego sezonu. Do Nysy przeniósł się Krzysztof Ferek , do Krakowa Jakub Blachura . Z nowych twarzy w Delic-Polu grać będą m.in. Mateusz Auguścik , Tomasz Miarka i Przemysław Słomczyński .

II liga jest nam potrzebna w celach szkoleniowych dla młodzieży – dodaje Stachura, który funkcję pierwszego szkoleniowca drużyny sprawuje od poniedziałku. – W lidze będzie więcej zespołów niż w poprzednim sezonie. Będziemy mieć dzięki temu więcej grania, a o to nam chodzi.Spotkanie z Burzą zaplanowano na sobotę na godz. 17. Odbędzie się w hali LO im. C.K. Norwida przy ul. Jasnogórskiej.


To będzie ciężki dla nas sezon – twierdzi menedżer SPS-u Janusz Majkusiak . – Owszem, mamy ciekawy młody zespół, ale wciąż nie mamy dopiętego budżetu. Niedawno wycofał nam się jeden sponsor, drugi z kolei znacznie obniżył dotacje. Liczymy cały czas na pomoc uczelni. Mam nadzieję, że Politechnice będzie zależało na tym, aby promować rozwój sportu.

W kadrze Politechniki jest sporo zmian. Pierwszym trenerem został Jakub Kuziorowicz , który zastąpił Andrzeja Solskiego . Na zmianę barw klubowych zdecydowały się: ubiegłoroczna kapitan Urszula Jędrys Szynkiel , Anna Antos i Marta Owusu . – Mamy nowe zawodniczki, ale nie wiem, czy w pierwszym meczu będziemy mogli wstawić je do składu – dodaje Janusz Majkusiak. – W przypadku Marty Jasiewicz nie zostały jeszcze dopełnione wszystkie formalności i na pewno nie zagra. Nie wiadomo także, czy uda nam się do niedzieli potwierdzić Małgosię Buśko . Pod znakiem zapytania jest także występ Beaty Koreckiej i Marty Kędzi .

Pierwszy mecz SPS zagra w niedzielę na wyjeździe z beniaminkiem UKS Krzanowice. – To zespół oparty głównie na juniorkach – mówi Majkusiak. – Ale na pewno na inaugurację sezonu się sprężą.

Zawodniczki Częstochowianki także rozpoczynają ligowy sezon od spotkania wyjazdowego. Zmierzą się z silną drużyną Płomienia Sosnowiec. Zawodniczki AJD raczej również nie będą należały do ligowych potentatów. W kadrze są przede wszystkim siatkarki młode (średnia nieco ponad 18 lat), które zdobywać będą niezbędne w tej dyscyplinie doświadczenie.

Będziemy w tym sezonie walczyć o utrzymanie i mam nadzieję, że nam się to uda – mówi prezes ds. organizacyjnych Częstochowianki Andrzej Machalski . – Zdaję sobie sprawę, że to będzie trudny sezon, ale z drugiej strony, jeżeli ten nasz młody skład zacznie dobrze grać, wcale nie będziemy stać na straconej pozycji. Na początek ligi gramy dwa ciężkie spotkania: z Sosnowcem i Mysłowicami. Liczę na dobrą postawę dziewczyn, na to, że podejmą walkę.

 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved