Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zawisza Sulechów chce walczyć o wysokie miejsce

Zawisza Sulechów chce walczyć o wysokie miejsce

fot. archiwum

II liga kobiet zaczyna rozgrywki już jutro. Dziewczyny z Sulechowa wierzą, że ten sezon będzie udany. Zawiszanki chcą zająć miejsce w czubie tabeli. Zawisza Sulechów to bardzo zasłużony klub, z piękną historią i ekstraklasową przeszłością.

Teraz przeżywa kryzys, ale młode dziewczyny garną się do gry i bardzo chciałby przywrócić blask swojej ekipie. Co zaprezentują w tym sezonie? – Mamy bardzo młody zespół, bo najstarsza zawodniczka ma dopiero 20 lat – mówi trener Mieczysław Puchalski. Dlatego w tym sezonie nie ma co liczyć na fajerwerki i będziemy chcieli spokojnie się utrzymać. W kolejnym może powalczymy o coś więcej. To bardzo perspektywiczny zespół i jeśli te ambitne dziewczyny ograją się w tym roku, to w przyszłym możemy być groźni dla najlepszych.

Sulechowskie damy straciły przed sezonem dwa bardzo ważne ogniwa. Pierwszym była kapitan zespołu, doświadczona Agata Więcek, a drugim Marta Zegartowicz. Nowe twarze to m.in. Aleksandra Nowicka z Pałacu II Bydgoszcz oraz wychowanki Weronika Popławska, Katarzyna Lubera i Beata Brzezińska. Szkoda, bo tuż przed rozpoczęciem sezonu skręcenia stawu skokowego doznała rozgrywająca Monika Bielińska i nie wiadomo, czy wykuruje się do pierwszego, wyjazdowego spotkania z Gedanią II Gdańsk.

Monika jest kontuzjowana, ale wierzę, że jak trzeba będzie to poradzimy sobie i bez niej – twierdzi kapitan zespołu Alicja Gruchot. Pracowałyśmy bardzo ciężko i wierzymy w dobry występ. Zespół jest niesamowicie zgrany, bo wszystkie jesteśmy prawie w równym wieku. Atmosfera jak świetna, nasza drużyna to naprawdę zgrana paczka. Wszystkie myślimy o awansie, choć jeszcze nie w tym roku.Nie można się poddawać i zakładamy szczyty tabeli – dorzuca Sandra Guzowska.Myślę, że strata Agaty i Marty nie wpłynie na nas źle, a jeszcze bardziej zmobilizuje. Jesteśmy pełne entuzjazmu. Najmłodsze debiutantki są może trochę zestresowane, ale świetnie się dogadujemy. Wierzę, że będziemy wysoko.

Autorem tekstu jest Przemysław Piotrowski

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved