Strona Główna > Aktualności > ORLEN Liga > Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Iławy

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Iławy

x - [stare] PlusLiga Kobiet

Wczoraj w Iławie zainaugurowano Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta. Do rywalizacji przystąpiły drużyny Centrostalu Bydgoszcz, Organiki Budowlanych Łódź oraz Gedanii Żukowo. Z przyjazdu do Iławy zrezygnował zespół AZS-u Białystok.

W pierwszym spotkaniu siatkarki z Bydgoszczy nie dały większych szans drużynie z Żukowa, wygrywając pewnie 3:0. Pierwsza partia toczyła się pod dyktando czwartej drużyny poprzedniego sezonu. Prym w ataku w zespole Centrostalu wiodły Katarzyna Mróz oraz Joanna Kuligowska. Zawodniczki z Żukowa popełniły masę niewymuszonych błędów, co automatycznie skutkowało przegraną w pierwszej partii 11:25:

Kolejna odsłona tego pojedynku nie przyniosła również większych emocji. Od stanu 11:6 zawodniczki z Bydgoszczy kontrolowały przebieg gry. Kilka skutecznych bloków oraz kontrataków, dały Centrostalowi wysokie, ośmiopunktowe prowadzenie (16:8). Ta partia zastała równie wysoko wygrana przez bydgoszczanki, co poprzednia, bowiem aż do 16.

Trzeci set przyniósł kibicom zgromadzonym na iławskiej hali najwięcej emocji. Po ataku z kontry zawodniczki Gedanii prowadziły 14:11. Wydawało się, że uda im się wygrać bez większych problemów tę partię, tym bardziej, że ich przewaga nadal się utrzymywała (17:14). Później jednak to bydgoszczanki wrzuciły piąty bieg i przystąpiły do ataku. Ich kilka efektywnych bloków oraz kontrataków przyniosło spodziewany atak. Centrostal wygrywa 25:22.

Centrostal Bydgoszcz – Gedania Żukowo 3:0
(25:11, 25:16, 25:22)

Centrostal: Kuczyńska, Mróz, Zielińska, Leszczyńska, Kasprzyk, Kuligowska, Wysocka (libero) oraz Pelc, Nowakowska i Polak

Gedania: Sachmacińska, Lizińczyk, Szymańska, Szpak, Plebanek, Łozowska, Siwka (libero) oraz Pasznik, Szafraniak i Rzepnikowska

Z powodu rezygnacji zespołu z Białegostoku w kolejnym meczu ponownie na parkiecie pojawiła się ekipa z Bydgoszczy. Tym razem rywal był inny. Organika Budowlani Łódź, bo o niej mowa, sprawiła znacznie więcej problemów bydgoszczankom. Beniaminek PlusLigi szybko przystąpił do ofensywy (14:10). Co prawda bydgoszczankom udało się jeszcze odrobić te straty, ale od stanu 15:18 dla łodzianek, nie wiele mogły już one zrobić. Organika wygrała pierwszego seta w stosunku 25:18.

W drugiej partii role się odwróciły. To siatkarki Centrostalu przejęły inicjatywę w początkowej fazie tego seta (10:5). Trener Organiki, Wiesław Popik, próbował ratować się czasami, ale nie przyniosły one spodziewanego efektu. Po ataku z kontry Kuligowskiej, bydgoszczanki prowadziły 20:13. Nie zaprzepaściły tej szansy, i zwyciężyły drugą odsłonę 25:18.

O wszystkim miał rozstrzygnąć miał trzeci set. Początek był dość wyrównany i trudno było się pokusić o wytypowanie zwycięzcy. Po asie Teixeiry łodzianki wyszły na prowadzenie 12:9. Nie minęło kilka minut, a na tablicy świetlnej widniał rezultat 13:13. Od stanu 17:14 dla Organiki wszystko było już wiadome. Kilka prostych błędów siatkarek Centrostalu spowodowało, iż nie były one w stanie nawiązać równorzędnej walki w końcówce, którą przegrały do 19.

Centrostal Bydgoszcz – Organika Budowlani Łódz 1:2
(18:25, 25:18, 19:25)

Organika: Kosek, Teixeira, Józwicka, Shelukhina, Pluta, Jasińska, Ciesielska (libero) oraz Bryda, Zaroślińska, Nowakowska i Koczorowska

W rozegranym dziś rano spotkaniu pomiędzy Organiką Budowlani Łódź a Gedanią Żukowo lepsze okazały się podopieczne trenera Wiesława Popika, które wygrały pewnie 3:0.

Łodzianki już od początku tego pojedynku narzuciły swój styl gry, uzyskując kilkupunktowe prowadzenie (10:4). Siatkarki z Żukowa miały wyraźne problemy ze skończeniem ataku. To w głównej mierze blok w wykonaniu Budowlanych zadecydował o tym, iż mogły się one cieszyć ze zwycięstwa w tej odsłonie. Co prawda Gedanii udało się jeszcze dojść swojego rywala na dwa oczka (19:21), ale ostatanie słowo w tej partii należało do beniaminka PlusLigi. Podopieczne trenera Popika zwyciężają 25:21.

Drugi set to popis gry łodzianek, a zarazem bardzo słaba postawa zawodniczek z Żukowa. Ta partia na dobre się jeszcze nie rozpoczęła, a już mieliśmy jej koniec. Skuteczna gra w bloku oraz na kontrach pozwoliła Budowlanym na szybkie odskoczenie od swojego rywala (10:4). Z minuty na minutę przewaga ta powiększała się. Siatkarki Gedanii miały problem z przyjęciem zagrywki, a co za tym idzie z umiejętnym skończeniem ataków. W konsekwencji Organika triumfuje w tym secie bardzo pewnie 25:9.

Trzecia odsłona to tylko wyrównana walka w początkowej i środkowej jej fazie (4:4, 15:15). Później inicjatywę przejęły ponownie podopieczne trenera Popika. Przy stanie 19:19, asem popisała się Zaroślińska i od tego momentu łodzianki wrzuciły piąty bieg. Ostatecznie wygrały tę partię do 21 i całe spotkanie 3:0.

Organika Budowalni Łódz – Gedania Żukowo 3:0
(25:21, 25:9, 25:21)

Gedania: Sachmacińska, Lizińczyk, Pasznik, Szymańska, Plebanek, Łozowska, Siwka (libero) oraz Rzepnikowska i Szpak
Organika: Nowakowska, Kosek, Bryda, Jasińska, Koczorowska, Zaroślińska, Ciesielska (libero) oraz Pluta i Józwicka