Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sokół remisuje z PLKS-em w spotkaniu sparingowym

Sokół remisuje z PLKS-em w spotkaniu sparingowym

Sokół Chorzów

Nietypowym, jak na siatkówkę remisowym wynikiem 2:2 zakończył się sparing chorzowskiego Sokoła z zespołem PLKS Pszczyna. Nie rozegrano większej ilości setów, ponieważ na sparing przewidziane były tylko dwie godziny.

Początek spotkania był bardzo dobry w wykonaniu zawodniczek z Chorzowa. Siatkarki Sokoła spokojnie kończyły ataki na skrzydłach, poprawnie grały również blokiem i „dowiozły" bezpieczną przewagę do końca pierwszej partii. W drugim secie znacznie trudniejsze zadanie na rozegraniu miała Agnieszka Sojka, ponieważ „siadło" przyjęcie w śląskim zespole – piłek dokładnie dogranych do siatki było raptem kilka, co znacznie utrudniło kombinacyjną grę. W trakcie meczu na boisku pojawiły się Katarzyna Lisiecka oraz Marta Wellna, a od trzeciego seta 17-letnia Wardęga. W przekroju całego spotkania można stwierdzić, że gra chorzowskiego zespołu była bardziej poprawna, niż podczas pojedynku w Dąbrowie Górniczej.

Sokół Chorzów – PLKS Pszczyna 2:2
(25:21; 21:25; 21:25; 15:13)

Skład Sokoła: Kaczmarek, Fedorów, Wysocka, Malinowska, Szczygioł, Furtak, Zapaśnik (l) oraz Lisiecka, Wellna i Wardęga

źródło: inf. własna, sokolchorzow.pl