Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Radomskie drużyny ze zmiennym szczęściem w Mazovia Cup

Radomskie drużyny ze zmiennym szczęściem w Mazovia Cup

fot. archiwum

W pierwszym dniu Mazovii Cup podopieczni Krzysztofa Jaskulskiego rozegrali spotkania. Pierwszy skład RCS-u zmierzył się z STS-em Skarżysko-Kamienną, natomiast druga drużyna podejmowała UKS Junior Wołomin i MKS MDK Warszawa.

O 16:30 na parkiet wyszli siatkarze RCS-u Czarnych I i STS-u Skarżyska-Kamiennej. Mecz układał się po myśli gospodarzy. Radomianie po dobrej grze bez większych problemów pokonali swoich przeciwników dwukrotnie 25:20. Dzięki temu mogą spokojnie przygotowywać się do dalszej rywalizacji.

Następnie okazję do zaprezentowania swoich umiejętności miała druga drużyna RCS-u. Tym razem jednak to rywal okazał się lepszy. Zawodnicy Stolarki Wołomin wygrali dosyć znacznie do 11 i 22.

Po przerwie na mecz UKS Tempo Chełm – STS Skarżysko-Kamienna rezerwy RCS-u ponownie stanęły do walki, tym razem z MKS MDK Warszawa. Już przedmeczowa rozgrzewka wskazała trochę faworyta spotkania. Jednakże radomianie nie poddali się bez walki.Początek spotkania to gra punkt za punkt, nie będąca niestety wynikiem widowiskowych akcji, a błędami i brakiem komunikacji. Zawodnicy nie kończyli piłek za pierwszym uderzeniem, dlatego radomski rozgrywający zdecydował się na "kiwkę". Przy stanie 8:8 gospodarze stracili trzy punkty w jedynym ustawieniu. Znów zawodziła skuteczność ataku.

W połowie partii RCS odnalazł wreszcie swój właściwy rytm gry. Dobrze spisywał się blok, poprawił się atak. Dodatkowo warszawiacy popełniali błędy. Przy stanie 25:24 zawodnik MKS-u zaatakował w siatkę i dzięki temu Czarni II mogli cieszyć się z pierwszego wygranego seta.

Druga odsłona to wręcz "festiwal błędów". Zdecydowanie było ich za dużo, co obniżyło trochę poziom spotkania. Graczom w wielu momentach brakowało dokładności. Swoją siatkówkę narzucili tym razem warszawscy zawodnicy. Utrzymywali minimalną przewagę praktycznie przez cały set. Czarnym udało się doprowadzić do remisu na 24:24, jednak w ostateczności 26:24 wygrali goście, przedłużając tym samym pojedynek do tie-breaka.

W trzecim secie radomianie znów popełnili zbyt dużo błędów. Ciężko przychodziło im zdobywanie punktów, a dodatkowo potem tracili je z zagrywki. Do gry wkradł się chaos. Udało się jednak wyrównać i znowu o wyniku decydowała walka na przewagi. Ostatecznie Czarni przegrali 14:16.

W piątek wszystkich zawodników czeka o wiele bardziej wyczerpujący dzień. Mecze zaczynają się już o 9:30 i mają trwać aż do późnego popołudnia.

Program piątkowych spotkań przy PG 22:

9.30 AZS UWM Olsztyn – MKS MDK Warszawa
10.30 Pekpol Ostrołęka – UKS Tempo Chełm
11.30 UKS Junior Stolarka Wołomin – AZS UWM Olsztyn
12.30 RCS Czarni I – Pekpol Ostrołęka
15.00 AZS UWM Olsztyn – RCS CZarni II
16.00 Pekpol Ostrołęka – STS Skarżysko- Kamienna
17.00 UKS Junior Stolarka Wołomin – MKS MDK Warszawa
18.00 RCS Czarni I – UKS Tempo Chełm

Wyniki czwartkowych spotkań:

RCS Czarni I – STS Skarżysko- Kamienna 2:0
(25:20, 25:20)
RCS Czarni II – UKS Junior Wołomin 0:2
(11:25, 22:25)
UKS Tempo Chełm – STS Skarżysko- Kamienna 2:0
(25:22, 25:21)
RCS Czarni II – MKS MDK Warszawa 1:2
(26:24, 24:26, 14:16)

Autorką tekstu jest Agata Kołacz

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved