Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME, gr B: Wygrane Turczynek i Włoszek

ME, gr B: Wygrane Turczynek i Włoszek

x - [stare] Mistrzostwa Europy (K) 2009

Udanie mistrzostwa Starego Kontynentu rozpoczęła reprezentacja Turcji. Podopieczne trenera Chiappiniego wygrały 3:0 z zespołem Francji, zaś jedne z faworytek do złota - Włoszki nie oddały nawet jednego seta ekipie Niemiec.

W pierwszym meczu mistrzostw Europy rozegranym w ramach grupy B, turecka ekipa bez większych problemów pokonała reprezentację Francji. Stosunkowo wyrównany był jedynie pierwszy set, wygrany przez podopieczne trenera Chiappiniego 25:22.

Kolejne dwie odsłony przebiegały już pod dyktando reprezentacji Turcji. Na uwagę zasługiwała gra Gümüs Esya, kapitan tureckiej drużyny,oraz Hakyemez Deniz. Turczynki wykazały się dobrą skutecznością w przyjęciu, co w wymierny sposób przełożyło się na wynik. Drugi set zakończył się wysokią wygraną podopiecznych Chiappiniego, 25:9.

Francuskie zawodniczki również trzeciego seta nie mogły zaliczyć do udanych. W ataku nadal pozostały Turczynki, które pewnie zdobywały kolejne punkty. Reprezentantki Francji nie tylko popełniały sporo błędów w przyjęciu, ale przede wszystkim nie radziły sobie z atakiem, co bezlitośnie wykorzystywała przeciwna drużyna. Set zakończył się wygraną Turcji 25:15, a cały mecz wynikiem 3:0.

Turcja – Francja 3:0
(25:22, 25:9, 25:15)

Turcja: Hakyemez (7), Gümüs (11), Darnel (17), Erdem (16), Toksoy (8), Aydemir (2), Yeldan (libero) oraz Kirdar i Güresen
Francja: Szewczyk (4), Faesch (2), Lienard (12), Rybaczewski (7), Bauer (1), Orle (1), Querard (libero) oraz Soullard (3), Djilali (1) i Ortschitt

Nie najlepszy start na Mistrzostwach Europy zaliczyła reprezentacja Niemiec, która musiała w dzisiejszym meczu uznać wyższość Włoszek. Podopieczne Massimo Barboliniego wyszły na boisko bardzo skoncentrowane. Ich gra była poukładana, co przełożyło się na jakość wykonywanych akcji. Niemiecka reprezentacja nie potrafiła natomiast punktowo kończyć swoich ataków. W tym elemencie podopieczne Giovanni Guidetti wykazały wyjątkowo małą skuteczność, która wyniosła jedynie 18%. Włoszki pewnie wygrały pierwszą odsłonę spotkania 25:15.

W dwóch kolejnych partiach obie drużyny podjęły wyrównaną walkę. Górą były jednak Włoszki, które wygrały oba sety 25:22. Podopieczne Massimo Barboliniego wykazały dużą skuteczność w bloku i w przyjęciu. Niemki stopniowo traciły swój rytm gry i zaczynały popełniać błędy własne. Drużyna Giovanni Guidetti poprawiła swoją skuteczność w ataku, było to jednak za mało, aby pokonać swoje przeciwniczki. Mecz zakończył się pewną wygraną Turczynek 3:0.

Włochy – Niemcy 3:0
(25:15; 25:22; 25:22)