Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Krzysztof Białczak: Będziemy walczyć w każdym meczu

Krzysztof Białczak: Będziemy walczyć w każdym meczu

fot. archiwum

W sobotę siatkarki AZS-u Politechniki Radomskiej zagrają pierwszy mecz w rozgrywkach II ligi sezonu 2009/2010. Rywalkami radomianek w meczu wyjazdowym będą zawodniczki Szóstki Biłgoraj, które gościły w Radomiu podczas turnieju organizowanego przez AZS.

– Na pewno podejdziemy do meczu niezwykle skoncentrowani. W końcu Szóstka Biłgoraj to zespół, który ma aspiracje na awans do I ligi – zapewnia Krzysztof Białczak, drugi trener AZS-u. Gdyby klasyfikacja końcowa radomskiego turnieju była odzwierciedleniem sił, radomianki nie miałyby powodów do obaw. Turniej zakończyły na czwartym miejscu, a ich przeciwniczki na szóstym. Jednakże turniej to nie liga, więc wynik pozostaje sprawą otwartą.

– Trudno wyrażać jakieś nadzieje, co do spotkania, ponieważ nie znamy dokładnie dyspozycji naszych przeciwniczek. Na pewno możemy obiecać walkę o zwycięstwo w każdym spotkaniu – mówi szkoleniowiec.

Choć po trudach ostatnich turniejów siatkarki odczuwały zmęczenie, na szczęście żadna z nich nie odniosła kontuzji. Mogą zatem spokojnie trenować (od poniedziałku spotykają się raz dziennie) i przygotowywać się do walki o jak najlepsze cele, które w tym sezonie związane są z awansem do pierwszej "czwórki".Siłą AZS-u ma być zespołowość. – Nie mamy w drużynie gwiazd, które chciałyby wszystkim pokazać swoją wielkość. Dysponujemy wyrównanym składem, każda siatkarka potrafi wnieść coś nowego – stwierdza Białczak. Politechnika może pochwalić się dosyć szeroką ławką rezerwowych. W kadrze znajduje się, aż 16 zawodniczek.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved