Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Such: Wolimy „dmuchać na zimne”

Jan Such: Wolimy „dmuchać na zimne”

fot. archiwum

Bez Marcina Kocika i Sirianisa Hernandeza wyjechali siatkarze Jadaru Radom na towarzyski turniej do Zdzieszowic. W pierwszym, piątkowym meczu z SCC Berlin nie zagrają także Jakub Bucki i Damian Słomka, występujący też w barwach Czarnych.

Hernandez od ponad dwóch tygodni cierpi na zapalenie nerwu kulszowego. Był na zgrupowaniu w Kielnarowej, jednak nie zagrał w żadnym sparingu. Nie wyszedł na boisko także w czasie turnieju w Krośnie.

Zdecydowaliśmy się na badanie rezonansem magnetycznym i rehabilitację – przyznaje Jan Such, trener Jadaru. – Wolimy "dmuchać na zimne". Od poniedziałku zacznie normalne treningi, tak, żeby być gotowym na pierwszy ligowy mecz. Przez kilka dni od zajęć odpoczywał będzie także Kocik, który miał zatrucie pokarmowe.

Radomska drużyna, przygotowująca się do nowego sezonu ekstraklasy, w pierwszym meczu turnieju w Zdzieszowicach zagra dodatkowo bez Buckiego i Słomki.Chcemy, aby współpraca pomiędzy Jadarem i Czarnymi układała się dobrze, dlatego Bucki i Słomka zagrają w piatek w barwach Czarnych. Bucki ma zagrać jako atakujący. Po meczu II ligi dojadą do Zdzieszowic i będę ich miał do dyspozycji w kolejnych meczach – wyjaśnia Such.

Bucki i Słomka nie zagrają przeciwko SCC Berlin. Z tą drużyną radomianie zagrają w spotkaniu otwierającym X charytatywny turniej siatkarzy w Zdzieszowicach. W kolejnych meczach radomscy siatkarze zmierzą się z niemieckim Generali Haching (sobota) i Delectą Bydgoszcz (niedziela). Oprócz wymienionych drużyn w turnieju zagrają Jastrzębski Węgiel i ZAK SA Kędzierzyn-Koźle.

Turniej w Zdzieszowicach jest specyficzną imprezą, bowiem… nie będzie zwycięzcy turnieju. Organizatorzy nie planują spotkań pomiędzy wszystkimi drużynami, ani spotkań o konkretne miejsca. Radomianie nie zmierzą się z ekipami z Jastrzębia i Kędzierzyna. Turniej ma charakter pokazowy, a dochód z jego organizacji pomoże w budowie kompleksu sportowo-rehabilitacyjnego, który powstaje na terenie szkoły.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved