Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Wygrana Pekpolu Ostrołęka na inaugurację

II liga: Wygrana Pekpolu Ostrołęka na inaugurację

ligi polskie - II liga

Nie udała się inauguracja sezonu siatkarzom Czarnych Radom. W meczu II ligi mężczyzn grupy trzeciej, trwającym ponad dwie godziny, ulegli w niezwykle zaciętym tie - breaku drużynie ASPS Pekpol Ostrołęka 14:16.

Przed meczem najwierniejsi sympatycy Czarnych Radom na znak protestu wywiesili flagę treści: "A co by było, gdyby kupił nas Jadar?" i zaprzestali dopingu. To odpowiedź na sytuację w klubie dotyczącą wypożyczania zawodników Jadaru Radom drużynie RCS-u.

Od początku spotkania drużyna Czarnych wyszła jakby stremowana. Grała niedokładnie w przyjęciu, a goście stawiali szczelny blok, dlatego szybko wyszli na prowadzenie 6:2. Kiedy Mateusz Maron zablokował Krzysztofa Stańca, a na tablicy świetlnej pojawił się wynik 14:9 dla gości, Jacek Skrok, trener gospodarzy poprosił o czas. Od tego momentu gra zaczęła się wyrównywać, choć nie brakowało błędów. Pekpol w końcówce seta roztrwonił przewagę i uległ ostatecznie 27:25.

Drugi set był bliźniaczo podobny do pierwszego, z tym, że tym razem goście nie dali wydrzeć sobie zwycięstwa. Pekpol prowadził od początku i wygrał  25:22. Ogromna w tym zasługa zawodników Czarnych, którzy raz po raz psuli zagrywki i posyłali ataki w aut.

O trzeciej odsłonie gospodarze powinni jak najszybciej zapomnieć. Skończone ataki marnowali zepsutymi serwisami i błędami w konstruowaniu akcji, co dało wynik 25:21 dla gości i ich prowadzenie w setach już 2:1.

Następna partia również zaczęła się nie po myśli dla zawodników Czarnych (0:3). Jednak w tym momencie coś drgnęło. Efektowny blok Stańca ze Słomką dał remis 4:4, a już za chwilę prowadzenie 10:7. Zupełnie inna, lepsza gra i systematycznie powiększana przewaga urosła do stanu 22:14 dla gospodarzy. Ostatecznie w tej partii 25:17 wygrywają Czarni. Świetnie spisywał się w niej Jakub Bucki, który był w ataku nie do zatrzymania.

Piąta partia to walka punkt za punkt. W dalszym ciągu w drużynie RCSu świetnie spisywał się Jakub Bucki. Sama końcówka obfitowała w bardzo długie wymiany, oba zespoły dały popis gry w obronie, jednak to goście wyszli z nich z tarczą. Czarni prowadzili nawet 12:10, ostatecznie jednak przegrywają 14:16.

Oba zespoły przeplatały w tym spotkaniu fragmenty dobrej gry z prostymi błędami. Te jednak przeważyły. Pekpol popełnił ich mniej, zagrał bardziej zespołowo i dlatego może świętować zwycięstwo na wyjeździe.

RCS Czarni Radom – ASPS Pekpol Ostrołęka 2:3
(27:25, 22:25, 21:25, 25:17, 14:16)

Składy drużyn:
Czarni: Kalita, Staniec, Fryszkowski, Słomka, Kleczaj, Bucki, Biliński (libero) oraz Pszenny, Koryciński, Obremski i Sąpór
Pekpol: G. Pietkiewicz, P. Pietkiewicz, Zalewski, Maron, Lenc, Szczygielski, Kaniowski (libero) oraz Białek, Rojek i Chodor