Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Czyja gwiazda rozbłyśnie na mistrzostwach Europy?

Czyja gwiazda rozbłyśnie na mistrzostwach Europy?

fot. archiwum

Mistrzostwa Europy rozpoczynają sie już dziś. Zagrają na nich siatkarki, które serca kibiców podbijają nie tylko swoją świetną grą, ale przede wszystkim swoją urodą. Która zawodniczka zostanie gwiazdą turnieju w Polsce?

Manon Flier (Holandia)

Zdecydowanie najlepsza siatkarka w reprezentacji Holandii może okazać się również największą gwiazdą mistrzostw. Dość powiedzieć, że Flier to najskuteczniejsza zawodniczka ostatniego turnieju World Grand Prix. Równolatka naszej Anny Barańskiej z pewnością będzie chciała udowodnić swoją wyższość nad nią. Obie panie rywalizowały już w 2003 roku na MŚJ. Indywidualnie lepsza była Holenderka (najlepiej punktująca i serwująca siatkarka mistrzostw), drużynowo Polka (brąz, Holenderki zajęły 4. miejsce). Flier na co dzień występuje we włoskim Asystelu Novara.

Francesca Piccinini (Włochy)Od lat występująca w Bergamo przyjmująca wciąż pozostaje w znakomitej formie, co udowodniła, sięgając w ubiegłym sezonie z Foppapedretti po puchar Ligi Mistrzyń. W kadrze Włoch nie idzie już jej za to tak dobrze, ostatni medal wywalczyła w 2002 roku (złoto mistrzostw świata). Teraz będzie chciała przełamać złą passę. Może być gwiazdą turnieju, ale tylko wtedy, gdy skupi się na grze. Ostatnio bowiem coraz bardziej kibice kojarzą ją z karierą modelki, którą robi na Płw. Apenińskim. Z tego względu jest ulubienicą męskiej części siatkarskiej widowni. W styczniu skończyła 30 lat.

Anna Barańska (Polska)

Jest prawdziwym asem w talii Jerzego Matlaka. Utalentowana, ale już doświadczona. Przyjmująca. W każdej drużynie, w której gra, robi na boisku zdecydowaną różnicę. Barańska ma na swoim koncie medale wielu imprez juniorskich, ale jeszcze nigdy nie zdobyła żadnego krążka w międzynarodowej siatkówce seniorskiej. Kto wie, czy właśnie teraz nie nadszedł najwłaściwszy na to moment. Uznawana przez wielu za najlepszą zawodniczkę PlusLigi Kobiet powinna czarować publikę potężnymi zagrywkami i bezbłędnymi atakami, nawet z najtrudniejszych pozycji.

Jekaterina Gamowa (Rosja)

Wydawało się, że na mistrzostwach Europy w Polsce w ogóle nie zagra, bo po igrzyskach olimpijskich w Pekinie postanowiła odpocząć od kadry. Ostatecznie zmieniła jednak decyzję. Dla reprezentacji Rosji to wielkie wzmocnienie, bowiem Jekaterina Gamowa jest najlepszą siatkarką Sbornej ostatnich lat. Mierząca aż 202 cm atakująca ma w swoim dorobku medale MŚ, ME i IO. W 2004 roku została uznana za najlepszą siatkarkę Starego Kontynentu, dwa lata później poprowadziła kadrę do mistrzostwa świata. Do Polski przyjedzie jako zawodniczka tureckiego Fenerbahce Stambuł.

źródło: Polska The Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved