Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Christiane Fürst: Brakowało nam kondycji

Christiane Fürst: Brakowało nam kondycji

fot. archiwum

- Na początku meczu było naprawdę dużo walki. Później Włoszki przyśpieszyły grę. My natomiast powoli zaczęłyśmy tracić rytm. W końcówce widać było, że brakowało nam kondycji, aby walczyć o wygraną w tym spotkaniu - przyznała Christiane Fürst.

Turniej nie zaczął się dla was zbyt dobrze. W pierwszym meczu musiałyście uznać wyższość Włoszech. Co możesz powiedzieć o tym spotkaniu?

– Włochy to bardzo mocna drużyna. Ich gra jest znakomicie poukładana i dobrze zorganizowana. W tym meczu wyszło, że nasza forma nie była dostatecznie dobra na dyspozycje, która prezentowały rywalki. Włoszki reprezentują świetny poziom.

Dlaczego twoim zdaniem nie udało wam się wygrać tego spotkania?– Na początku meczu było naprawdę dużo walki. Później Włoszki przyśpieszyły grę. My natomiast powoli zaczęłyśmy tracić rytm. W końcówce widać było, że brakowało nam kondycji, aby walczyć o wygraną w tym spotkaniu.

Jaki cel stawiacie sobie na ten turniej?

– Staramy się grać w każdym spotkaniu jak najlepiej potrafimy. Chcemy udowodnić, że jesteśmy dobrą drużyną. Bardzo chciałybyśmy awansować z grupy. Mam nadzieję, że jutro zagramy lepiej niż dziś przeciwko Włoszkom.

Kto twoim zdaniem będzie walczył w tym roku o medale Mistrzostw Europy?

– W Mistrzostwach Europy rywalizuje wiele dobrych drużyn. Włoszki są jedną z takich drużyn. Na pewno trzeba wymienić również gospodarza turnieju – reprezentację Polski, Holandię, Rosję. Jest naprawdę dużo groźnych zespołów. Rozgrywki Mistrzostw Europy są bardzo ciężkie – wymagają utrzymania wysokiej formy przez cały turniej. Trudno w tej chwili wskazać faworyta – zobaczymy jak potoczą się dalsze mecze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved