Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > AZS UWM Olsztyn lepszy od Trefla Gdańsk w meczu sparingowym

AZS UWM Olsztyn lepszy od Trefla Gdańsk w meczu sparingowym

AZS UWM Olsztyn

W zakończonym przed chwilą meczu sparingowym AZS UWM Olsztyn pokonał w hali "Urania" pierwszoligowy Trefl Gdańsk 3:1. Jutro okazję do rewanżu będą mieli zawodnicy z Gdańska - o 17.00 rozpocznie się drugi mecz pomiędzy tymi zespołami.

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej gry obu ekip, dzięki skutecznej grze w ataku olsztynianie schodzili na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:5. Po upływie regulaminowego czasu gospodarze w dalszym ciągu powiększali przewagę nad gośćmi z Gdańska (10:6). Do drugiej przerwy technicznej gdańszczanom udało się odrobi stratę do 2 punktów. Po długich wymianach, a także asie serwisowym Wilka, Trefl Gdańsk zremisował stan gry (21:21). Od tego momentu kibice w hali Urania mogli oglądać wyrównany pojedynek. Zatrzymany atak Paulo dał gościom pierwszą piłkę setową (24:25), jednak akademicy szybko wyrównali stan gry po zablokowaniu ataku przeciwnika. Walka toczyła się punkt za punkt i do końca nie było pewności, która z drużyn odniesie zwycięstwo w tym secie, ostatecznie pierwszą partię wygrali akademicy (31:29).

Od kilkupunktowej przewagi rozpoczęli podopieczni Jerzego Strumiłło drugiego seta (1:4). Widząc coraz lepiej spisujących się gości trener Mariusz Sordyl poprosił o czas dla swojego zespołu. Zawodnicy Trefla Gdańsk po przerwie technicznej w dalszym ciągu utrzymywali przewagę nad przeciwnikiem. Olsztynianie starali się odrobić straty, jednak dobrze grający Żuk i Chaberek skutecznie im to uniemożliwiali . Po punktowym bloku Dawida Guni oraz mocnym ataku Paulo Anchiety olsztynianie tracili już do gości tylko jeden punkt (14:15). Po drugiej przerwie technicznej (15:16) zespół Trefla Gdańsk po raz kolejny powiększył swoją przewagę (16:19). Również i tym razem gospodarze zbliżyli się na jeden punkt do przeciwnika, po ataku Tomasza Józefackiego oraz Paulo Anchiety (22:23) trener Strumiłło zmuszony był o wzięcie czasu dla swojego zespołu. Po bardzo nerwowej końcówce, błędy popełniane przez akademików wykorzystali goście. Po bloku na Siezieniewskim oraz złym przyjęciu olsztynian Trefl Gdańsk wygrał drugą partię 25:27.

Olsztynianie szybko zapomnieli o przegranej w drugim secie i odskoczyli przeciwnikowi na kilkupunktową przewagę (4:1, 7:4). Po pierwszej przerwie technicznej Michał Chaberek zdobył punkt dla swojego zespołu (8:7). Mimo tego akademicy w dalszym ciągu kontrolowali przebieg gry, po atakach Tomasza Józefackiego oraz skutecznie wykorzystywanych błędach gości zdobyli kolejne punkty (12:11). Po ataku i punktowej zagrywce Żuka gdańszczanie uzyskali remis (13:13),ale gospodarze zachowali zimną krew i po raz kolejny osiągnęli kilkupunktową przewagę (17:14). Dobra gra w ataku przybliżała akademików do zwycięstwa w tym secie, którzy ostatecznie wygrali go po asie serwisowym Paulo Anchiety (25:21).

Dość pewnie rozpoczęli czwarty set podopieczni Jerzego Strumiłło, którzy swoim mocnym serwisem oraz atakiem sprawili wiele kłopotów olsztyńskim zawodnikom (0:3). Po atakach Tomasza Józefackiego oraz Marcelo Hargreaves Da Costy przewaga ta szybko została zniwelowana (3:3). Kolejne skuteczne zagrania akademików zmusiły trenera Trefla do wzięcia czasu dla swojego zespołu (6:5). Na niewiele to się zdało, olsztynianie pewnie zdobywali punkty (8:5, 13:11,16:14) i zmierzali do zwycięstwa w tym secie jak i w całym spotkaniu. Dzięki dobrej grze Tomasza Kowalczyka oraz Wojciecha Winnika gospodarze sprawnie zdobyli cenne punkty potrzebne do zwycięstwa w tym secie (25:22).

Trenerzy oby drużyn uzgodnili, że rozegrają 5 setów bez względu na wynik. W piątym secie zwyciężył zespół Trefla Gdańsk 11:15.