Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > AZS Skawa UEK przed inauguracją sezonu

AZS Skawa UEK przed inauguracją sezonu

fot. archiwum

"Cisze jedziesz, dalsze budziesz" - te stare rosyjskie powiedzenie chyba najlepiej opisuje ruchy kadrowe w zespole AZS-u Skawy UE Kraków. Przez długi czas próżno było szukać oficjalnych informacji o kolejnych zmianach jakie zaszły w drużynie.

Najciekawsza nastąpiła w tym roku na pozycji libero. Edytę Małusecką zastąpi aktualna mistrzyni Polski z zespołem Muszynianki Fakro Muszyna – Monika Targosz. Grę akademiczek kreować będą Anna Kowalik i Iwona Kuskowska, która w poprzednim sezonie grała w Wiśle Kraków. Na środku siatki, w porównaniu z poprzednim rokiem, pozostała Magdalena Hawryła. Dołączyły do niej Jowita Jaroszewicz (poprzedni klub – EC Wybrzeże TPS Rumia) i Karolina Surma (Wisła Kraków). Największe zmiany zaszły na skrzydłach "ekonomistek". Tu pozostały Katarzyna Sarlej i Dorota Szymska. Oprócz nich, barwy Uniwersytetu Ekonomicznego reprezentować będą zawodniczki, które w zeszłym roku grały na pierwszoligowych parkietach: Sandra Biernatek (TPS Rumia), Kinga Hatala, Magdalena Żochowska (obie Wisła Kraków) oraz Magdalena Jagodzińska (AZS AWF Poznań). Na ławce trenerskiej w dalszym ciągu będziemy obserwować duet Tomasz Klocek – Przemysław Płaczek. Zespół opuściły Edyta Małusecka, Sandra Ciszczoń, Katarzyna Holocher, Dorota Bednarczuk, Edyta Góra, Marta Mogilska, Katarzyna Durbas i Katarzyna Madejska.

AZS Skawa UEK w ramach przygotowań do sezonu wziął udział w kilku turniejach. Najbardziej prestiżowym były Mistrzostwa Polski AZS w grach zespołowych, który rozgrywany był w Krakowie. "Ekonomistki", występujące w roli gospodyń, zdobyły brązowy medal.

Tydzień później wzięły udział w turnieju "Otwarcie sezonu" w Jaworze i zajęły drugą lokatę. Potem był zwycięski wyjazd do Krzeszowic i drugie miejsce w kończącym przygotowania turnieju "Sitogród" w Biłgoraju. Pierwszy pojedynek o ligowe punkty AZS Skawa UEK rozegra w najbliższą niedzielę przeciwko Maratonowi Krzeszowice.Głównym sponsorem zespołu pozostały Zakłady Przemysłu Cukierniczego Skawa S.A. z Wadowic. "Ekonomistki" wspiera też Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Krakowska Szkoła Biznesu, Enion i FTT Wolbrom. Klub nawiązał też współpracę z firmą PC-One z Jastrzębia Zdroju, specjalizującą się w wykonywaniu i prowadzeniu stron internetowych, która stworzyła oficjalną stronę zespołu – www.azsskawauek.pl. Współpraca zakłada, oprócz projektu oraz wykonania, całoroczny serwis oraz bieżącą aktualizację strony.

źródło: inf. własna, www.azsskawauek.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved