Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Z Muszynianki najbliżej do kadry

Z Muszynianki najbliżej do kadry

fot. archiwum

W reprezentacji jest obecnie aż sześć siatkarek z Muszynianki, z czego trzy to zawodniczki występujące w podstawowym składzie. Z dwóch kolejnych trener Jerzy Matlak chciał skorzystać, ale nie było to możliwe - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

W podobnej sytuacji jak nasz szkoleniowiec byli kiedyś trenerzy reprezentacji Holandii. Ta drużyna również opierała się na siatkarkach z jednego klubu – TVC Amstelveen.

W inauguracyjnym piątkowym meczu mistrzostw Europy z Hiszpanią na boisku zobaczymy zapewne Aleksandrę Jagieło, Agnieszkę Bednarek i Mariolę Zenik. Prezes i trener Muszynianki Bogdan Serwiński przekonuje, że jego zawodniczki podczas Euro poradzą sobie z presją.

Oczekiwania są wysokie, ale moje podopieczne są do tego przyzwyczajone. Proszę spojrzeć na nasze występy w ostatniej Lidze Mistrzyń. Najpierw przegraliśmy z rumuńskim Metalem Galati, za co zmieszano nas z błotem, a potem pokonaliśmy na wyjeździe Volley Bergamo, który później wygrał rozgrywki. Zawodniczki Muszynianki są mocne psychicznie – przekonuje.



W reprezentacji występują jeszcze inne siatkarki mistrzyń Polski: Izabela Bełcik, Dorota Pykosz oraz Anna Woźniakowska-Witczak. One również odgrywają ważną rolę w zespole.

Czy jednak Serwińskiego nie zaskoczyło, że rozgrywająca Bełcik, dwukrotna mistrzyni Europy, przegrała rywalizację z Mileną Sadurek?Matlak postawił na Milenę, bo ona lepiej pasuje mu do stylu gry. Iza nie czuje się za dobrze jako zmienniczka, lecz nie miała wyjścia, musiała pogodzić się z taką rolą – tłumaczy szkoleniowiec, który cieszy się z tego, że szansę otrzymała Pykosz.

To jedna z najbardziej niedocenianych środkowych. Wszyscy wytykają jej, że jest za mała na tę pozycję (mierzy 180 cm). Wzrost nie ma jednak znaczenia, skoro pod siatką potrafi być dynamiczna i skuteczna – dodaje.

Cały artykuł w dzisiejszym "Przeglądzie Sportowym"
Autorem tekstu jest Leszek Błażyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved