Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > W Łuczniczce zagra Belgijka z polskimi korzeniami

W Łuczniczce zagra Belgijka z polskimi korzeniami

fot. archiwum

Marta Szczygielska ma 28 lat i od jutra walczyć będzie w Bydgoszczy w grupie C mistrzostw Europy przeciwko Bułgarii, Białorusi i Rosji. Jej mama, Jolanta Kania-Szczygielska to była siatkarka Czarnych Słupsk, wielokrotna reprezentantka Polski.

Przed laty wyjechała wraz z mężem do Belgii. Tam na świat przyszła Marta. – To bardzo miła i sympatyczna zawodniczka. Zawsze uśmiechnięta – charakteryzuje Belgijkę z polskimi korzeniami Waldemar Sagan, menedżer bydgoskiego Centrostalu. – Jest bardzo pracowita. Jak coś robi, to na sto procent i z dużą pasją.

W PlusLidze Kobiet Marta Szczygielska występuje jako skrzydłowa, natomiast w kadrze gra na pozycji libero. Co ciekawe, w lipcu Belgia zmierzyła się z Polską w rzeszowskim turnieju eliminacyjnym do mistrzostw świata. Ekipa Szczygielskiej stawiła Złotkom zacięty opór, ulegając dopiero po tie breaku.

Jutrzejszy mecz Belgii z Białorusią (17:30) rozpocznie zmagania w Łuczniczce. O 20:00 na parkiet wyjdą ekipy Bułgarii i Rosji. Kolejne spotkania w sobotę i niedzielę o tych samych porach.Autorem tekstu jest Krzysztof Wypijewski

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved