Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Mazovia Cup rozpoczyna obchody 25-rocznicy debiutu Czarnych

Mazovia Cup rozpoczyna obchody 25-rocznicy debiutu Czarnych

fot. archiwum

W dwóch kategoriach wiekowych rywalizować będą zespoły w rozpoczynającym się w czwartek w Radomiu  turnieju Mazovia Cup. W grupie młodzików o główne trofeum zagra sześć drużyn, w kategorii kadetów zmierzy się ich osiem.

Turniej inauguruje obchody związane z 25-rocznicą debiutu siatkarzy Czarnych w ekstraklasie.W młodszej grupie swój przyjazd zapowiedzieli reprezentanci pięciu klubów Plas Warszawa, Olimpu Ostrołęka, Juniora Stolarski Wołomin, Wilgi Garwolin i Iskry Volley Zielona. W starszej kategorii rywalizować będą: Junior Stolarka Wołomin, AZS UWM Olsztyn, MKS MDK Warszawa, Pekpol Ostrołęka, Tempo Chełm i STS Skarżysko Kamienna. Stawkę uzupełnią zespoły Czarnych, klubu będącego gospodarzem turnieju.

Mecze młodzików rozegrane zostaną w sali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 34 (ul Miła 18), spotkania kadetów w Publicznym Gimnazjum 22 przy ul. Rapackiego 24. – W sumie odbędą się 34 pojedynki. Turniej na pewno przyniesie wiele korzyści szkoleniowych – nie ma wątpliwości Janusz Stańczuk, prezes Czarnych. W podobnym tonie wypowiada się Krzysztof Jaskulski, trener grupy kadetów. – U progu sezonu to naprawdę doskonały sprawdzian – zapewnia. Pierwsze mecze w czwartek zaplanowano na godz. 16.30. W hali PG 22 pierwszy zespół Czarnych Radom zmierzy się z STS-em Skarżysko Kamienna. Tymczasem w PSP 34 Plas Warszawa zagra z Iskrą Volley Zielona. W piątek rywalizacja rozpocznie się już o godz. 9.30. Początek sobotnich spotkań zaplanowano na godz. 9.

Obok czysto szkoleniowych względów turniej ma jeszcze jeden wymiar. Rozpoczyna obchody związane z 25-rocznicą debiutu siatkarzy Czarnych Radom w ekstraklasie. – Więcej szczegółów na ten temat przedstawimy w najbliższych dniach. Dzisiaj mogę zdradzić, że przygotowany został bardzo bogaty program. Jego kulminacyjnym punktem będzie wystawa poświęcona nie tylko debiutowi, ale dokumentująca w ogóle 18-sezonów Czarnych w siatkarskiej elicie – zdradza Janusz Stańczuk.źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved