Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Maria Filipowa: Jesteśmy faworytkami, ale…

Maria Filipowa: Jesteśmy faworytkami, ale…

fot. archiwum

Podopieczne Dragana Nesica w piątek w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach Europy zmierzą się z reprezentacją Rosji. - Moje oczekiwania są dość wysokie - przyznaje otwarcie Maria Filipowa przed rozpoczęciem turnieju.

Jakie cele stawia sobie reprezentacji Bułgarii na te mistrzostwa? – Nasze cele są ustalane przez federację – co najmniej ósme miejsce – odpowiada Filipowa i po chwili dodaje. – Mamy nadzieję jednak, że uda nam się wypaść lepiej. Chciałybyśmy zakończyć turniej na minimum szóstym miejscu, a gdyby udało się wejść do czwórki – byłoby świetnie. W drużynie jest dobra atmosfera. Wszyscy są zmotywowani. Chcemy osiągnąć wreszcie coś dużego na forum europejskim.

Marzenia Filipowej mogą być jednak trudne do zrealizowania. Bułgarki w fazie eliminacyjnej mistrzostw Europy w Bydgoszczy będą zmuszone walczyć z Białorusią, Belgią oraz Rosją. – Każdy mecz jest trudny dla nas. Przypuszczam, że najtrudniejszy będzie ten przeciwko Rosji. Ciężkiej przeprawy należy się spodziewać również z ekipą Białorusi – ocenia.

Kto jest faworytem turnieju? Na to pytanie libero Bułgarii nie potrafiła podać jednoznacznej odpowiedzi. – Chciałbym powiedzieć, że my jesteśmy faworytkami, ale… Może Rosja, Włochy, Serbia? Dlaczego nie Niemcy lub Polska?Opracowanie: Katarzyna Biernacka, Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved