Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrzej Niemczyk: Osiem drużyn powalczy o złoto

Andrzej Niemczyk: Osiem drużyn powalczy o złoto

fot. archiwum

- Rosja, Polska, Włochy, Holandia, Turcja, Niemcy, Bułgaria, Serbia - wśród tych zespołów rozegra się walka o zwycięstwo. Czarnym koniem mogą być Turczynki i Niemki, a Rosjanki i Holenderki mogą nas zaskoczyć, ale negatywnie - uważa Andrzej Niemczyk.

Kto wygra?

Andrzej Niemczyk: Nie ma zdecydowanego faworyta. Aż osiem drużyn, które wymieniłem może powalczyć o końcowy triumf. Dla Polek w drodze do półfinały będą dwa kluczowe mecze – w pierwszej fazie z Holenderkami, a w drugiej z Rosją. Oczywiście nie liczę tu ewentualnych wpadek ze słabszymi. To właśnie między tymi trzeba drużynami powinno się rozstrzygnąć kto zagra w półfinale. W drugiej połówce jest trochę trudniej. Tam o miejsce w czwórce powalczą Serbki, Włoszki, Bułgarki, Niemki i Turczynki. Jeśli Polki nie potkną się w meczu z Holandią mogą wejść do półfinału bez porażki. W innym wypadku będzie trudno.

Kto będzie czarnym koniem?– Stawiam na Turczynki i Niemki, bo ostatnio są w rewelacyjnej formie i mają bardzo dobre siatkarki.

Kto rozczaruje?

– Nie będę odkrywczy jak powiem, że Rosjanki. Choć szczerze mówiąc życzę im jak najlepiej, bo osobiście znam ich trenera i jest to mój dobry przyjaciel. Nie jestem pewien co do formy Holenderek. Po cichu liczę, że za wcześnie zaczęły dobrze grać, a na mistrzostwach zaprezentują się słabo i m.in. polegną z naszym zespołem.

Która zawodniczka zabłyśnie?

– Będzie ich kilka. Przede wszystkim turecka atakująca Neslihan . Jej największym atutem są bomby posyłane po przekątnej. Włoszka Goili także będzie rządzić na tej imprezie. W naszym zespole nie chce za bardzo nikogo wyróżnić choć bardzo podoba mi się gra Oli Jagiełło , która jest w znakomitej formie. Wśród Rosjanek na pewno będzie brylować Gamowa, bo zawsze podczas wielkich imprez jest groźna .

źródło: sportandmore.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved