Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Wygrana Białorusinek przed Mistrzostwami Europy

Wygrana Białorusinek przed Mistrzostwami Europy

fot. archiwum

Siatkarki Bałorusi zakończyły przygotowania do zbliżających się Mistrzostw Europy organizowanych w Polsce. Podopieczne trenera Nikołaja Karpola w ostatnim meczu przed turniejem sprawdziły swoja formę w meczu z reprezentacją Azerbejdżanu.

Reprezentację naszych wschodnich sąsiadek od połowy sierpnia prowadzi znakomity trener Nikołaj Karpol. Białorusinki zajmują dopiero 43. miejsce w światowym rankingu i rzadko możemy je oglądać na międzynarodowych turniejach rangi mistrzowskiej. Już teraz widać jednak efekty krótkiej pracy rosyjskiego trenera. Podopieczne Nikołaja Karpola w meczu sparningowym, rozegranym na zakończenie przygotowań do Mistrzostw Europy, pokonały wyżej notowane Azerki, zwyciężając w trzech setach.

Białoruś – Azerbejdżan 3:0
(25:20, 25:23, 25:19)

Białorusinki wylecą do Polski już jutro. Swoje mecze rozgrywać będą w grupie C, a ich przeciwniczkami będą Rosjanki, Bułgarki i Belgijki.
Azerki natomiast będą rozgrywać swoje mecze we Wrocławiu (grupa D). Tam przyjdzie im się zmierzyć z Serbkami, Słowaczkami i Czeszkami.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved