Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Turniej o Puchar Prezesa Firmy Śnieżka

Turniej o Puchar Prezesa Firmy Śnieżka

Ropczyce

Turniej o Puchar Prezesa Firmy Śnieżka został rozegrany w dniach 19-20 września w ropczyckiej hali. Turniej został zorganizowany dzięki pomocy Burmistrza Miasta Ropczyc - Bolesława Bujaka oraz firmy Śnieżka. Wzięły w nim udział cztery drużyny.

W sobotę o godzinie 10:00 został rozegrany inauguracyjny mecz, w którym wystąpiły drużyny Błękitnych Ropczyce oraz AKS Resovi Rzeszów. W pierwszym secie, po emocjonującej walce o każdą piłkę, zwycięstwo odniosła Resovia, pokonując Błękitnych 28:26. Drugi set to dominacja gospodarzy. Dzięki dobrej grze wyróżniającego się Michała Gontarza set zakończył się wygraną 25:11. W trzecim secie jednak sytuacja odwróciła się i miejscowi doznali porażki w stosunku 14:25. W czwartym secie udało się doprowadzić do wyrównania i tie-break’u. Szczęście w tej partii dopisało zespołowi z Rzeszowa, który zakończył go na swoją korzyść blokiem w końcówce.

Błękitni Ropczyce – AKS Resovia Rzeszów 2:3
(26:28, 25:11, 14:25, 29:27, 13:15)

AKS Resovia Rzeszów: Pszonka, Filip, Kazała, Kruk, Świst, Skarbowski, Wójtowicz, Długosz, Peszko, Karlik, Płonka

Drugi mecz został rozegrany o godzinie 12:00. AZS Politechnika Krakowska podejmowała zespół MKS Gamrat Jasło. Drużyna z Jasła musiała uznać wyższość Krakowian we wszystkich setach.

AZS Politechnika Krakowska – MKS Gamrat Jasło 3:0
(25:21, 25:21, 25:21)

AZS Politechnika Krakowska: Laskowski, Szpyrka, Łoza, Galiński, Golec, Typel, Bławat, Dzierwa, Błasiak, Piórkowski, Grot
MKS Gamrat Jasło: Chranowski, Wietech, Dedo, Janik, Łaba, Wrzosek, Zabawa, Cynkiel, Pawlik, Cabaj

Kolejny mecz odbył się o godzinie 16:00. W tym meczu Resovia podejmowała ekipę z Jasła.

MKS Gamrat Jasło – AKS Resovia Rzeszów 1:3
(17:25, 28:30, 25:8, 19:25)

W ostatnim sobotnim meczu Błękitni Ropczyce podejmowali ligowych rywali AZS Politechnikę Krakowską. Po przegranym do 19 pierwszym secie miejscowi siatkarze w kolejnych trzech setach odnieśli zwycięstwo.

Błękitni Ropczyce – AZS Politechnika Krakowska 3:1
(19:25, 25:19, 26:24, 25:22)

AZS Politechnika Krakowska: Laskowski, Szpyrka, Łoza, Galiński, Golec, Typel, Bławat, Błasiak, Piórkowski, Grot

Między meczami kibicie, sędziowie oraz zawodnicy mieli okazję spróbować torów, które zostały przygotowane z okazji 10-lecia istnienia Klubu Siatkarskiego Błękitni Ropczyce. Przed meczami zawodnicy rozdawali kibicom gadżety związane z klubem.

W niedziele zostały rozegrane dwa ostatnie spotkania. Resovia uległa Politechnice Krakowskiej w stosunku 0:3.

AKS Resovia Rzeszów – AZS Politechnika Krakowska 0:3
(16:25, 17:25, 24:26)

AZS Politechnika Krakowska: Szpyrka, Łoza, Galiński, Golec, Typel, Bławat, Dzierwa, Błasiak, Piórkowski, Grot

W ostatnim meczy gospodarze podejmowali zespół z Jasła. Prawie dwugodzinne spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji. Wszystko zakończyło się wygraną Błękitnych, co zaowocowało 2. miejscem tego zespołu w turnieju.

Błękitni Ropczyce – MKS Gamrat Jasło 3:2
(25:14, 25:19, 21:25, 23:25, 20:18)

Błękitni Ropczyce: Gontarz, Samolewicz, Godek, Stojek, Gorący, Babiarz, Betleja, Kochan, Jaszczuk, Chmura, Fedko, Sroka, Marć, Gołąb