Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tuomas Sammelvuo: Powoli zaczynam się tu czuć jak w domu

Tuomas Sammelvuo: Powoli zaczynam się tu czuć jak w domu

fot. archiwum

Już drugi tydzień razem z klubem trenuje nowy nabytek ZAKSY Fin Tuomas Sammelvuo. Do Kędzierzyna-Koźla przyjechał zaraz po nieudanych dla jego reprezentacji mistrzostwach Europy, które zakończył dopiero na 12 miejscu.

Co prawda koledzy z klubu w żaden specjalny sposób go nie przywitali, ale już od początku przygotowań czekał tu na niego wieloletni przyjaciel – Terence Martin.

Tuomas Sammelvuo, przyjeżdżając do Kędzierzyna-Koźla nic o nim nie widział, ale po paru dniach powoli zaczyna się tu czuć jak w domu – Miasto jest trochę małe, ale jest w nim wszystko, co być powinno i to mi wystarczy W poznawaniu miasta pomaga mi mój przyjaciel, z którym nie widziałem się już sporo czasu – Terence Martin. On tu jest od roku i pokazuje mi niektóre zakątki tego miasteczka – opowiada fiński przyjmujący. Nowy zawodnik kędzierzyńskiego klubu chwali również zaplecze klubu. – Klub zapewnił mi tu ładne mieszkanie i przygotował wszystko bardzo dobrze. Całe zaplecze techniczne i nie tylko jest w porządku i mogę spokojnie myśleć tylko o trenowaniu. Dzięki temu mogę śmiało powiedzieć, że jestem tu szczęśliwy i powoli zaczynam czuć się jak w domu – zapewnia z uśmiechem Sammelvuo.

Tegoroczny skład ZAKSY w porównaniu z zeszłorocznym zmienił się niewiele. Mimo tego jedynym zawodnikiem, którego znał wcześniej Fin był Terence Martin. Kanadyjczyk zaraz po powrocie do Polski bardzo oczekiwał momentu, w którym ponownie spotka się ze swoim przyjacielem. – Koledzy z drużyny są dla mnie bardzo mili. Co prawda nie zgotowali mi żadnego hucznego powitania, ale jest ok. Od samego początku trzymam się z Terrym, którego miałem okazję poznać i zaprzyjaźnić się kilka lat temu – powiedział nowy przyjmujący ZAKSY. Pierwszy turniej, podczas którego ZAKSA miała okazję zagrać w nowym składzie rozgrywany był w Krośnie. – W miniony weekend zagraliśmy pierwsze mecze. Wiemy po nich jedno – czeka nas wiele pracy. Była to też okazja by spędzić z chłopakami trochę więcej czasu i nasze kontakty są naprawdę bardzo dobre – podkreśla reprezentant Finlandii.Już niedługo, tuż przed rozpoczęciem rozgrywek PlusLigi w Kędzierzynie-Koźlu zjawi się jego rodzina, co na pewno dodatkowo zmobilizuje go do dobrej gry. – Myślę, że za dwa, trzy tygodnie dołączą do mnie moi bliscy. Co prawda nie będą ze mną przez cały rok, bo syn chodzi w Finlandii do szkoły, ale na pewno zostaną tak długo jak będzie to tylko możliwe. Sądzę, że ostatecznie pół roku spędzą ze mną, pół roku w naszej ojczyźnie. Na szczęście jest ona dość blisko i mam nadzieję, że nie raz uda nam się zobaczyć, oczywiście gdy tylko czas na to pozwoli – kończy Sammelvuo.

autor: Dominika Kwiek – mostostal-azoty.pl

źródło: mostostal-azoty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved