Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki Czarnych Słupsk na piątym miejscu w słupskim turnieju

Siatkarki Czarnych Słupsk na piątym miejscu w słupskim turnieju

ligi polskie - II liga

Akademia Pomorska Czarni Słupsk zajęła piątą pozycję w ogólnopolskim turnieju siatkówki, jaki od piątku odbywał się w hali I Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Szarych Szeregów w Słupsku. Ostatni sprawdzian słupskich siatkarek przed startem II ligi pokazał, że zespół musi się jeszcze mocno zgrywać.

Słupszczanki mają duży potencjał, ale widać, że nie są jeszcze zgrane i popełniają dużo prostych i niewymuszonych przez rywalki błędów.

Przede wszystkim szwankuje odbiór zagrywki. Jeżeli tego nie poprawią mogą mieć kłopoty w pierwszych meczach w II lidze. A o tym, że podopieczne Marka Majewskiego stać na dobrą grę pokazały fragmenty kilku setów.

Przede wszystkim pierwszy z KS Zielone Wzgórza Murowana Goślina, a także premierowy set z Budowlanymi Toruń. W tym drugim wypadku słupszczanki przegrywały już wyraźnie 2:8, 7:13, 11:18, 12:20 i gdy wydawało się, że już straciły seta zaczęła się walka.

Zagrywki Joanny Cupisz i Magdaleny Bydołek oraz długie akcje grane potem przez słupszczanki pozwoliły odrobić straty. Po akcji bloku było nawet 23:22 dla AP Czarni. Jak gospodynie podjęły walkę, tak błyskawicznie zeszło z nich powietrze i przegrały w tym secie. W kolejnych już nie było tylu emocji.

W zespole wyraźnie dało się odczuć brak Doroty Dydak . To trochę zepsuło przygotowania i mecze. Jest chora. – Najprawdopodobniej zabraknie jej także w pierwszym meczu ligowym w Pile w sobotę – komentuje Marek Majewski, szkoleniowiec zespołu.

Do drużyny ma wrócić nietrenująca przez wakacje Aleksandra Kalinowska .

Najlepszymi zawodniczkami w słupskim zespole w przekroju całego turnieju były Sylwia Korczak – rozgrywająca (kilka jej sprytnych zagrań przynosiło bezpośrednio punkty) i Elżbieta Klein .
W całym turnieju wygrał pierwszoligowiec TPS Rumia przed Murowaną Gośliną, Budowlanymi Toruń, Orłem Elbląg, AP Czarnymi Słupsk i Nike Ostrołęką.

Wyniki słupszczanek: z KS Zielone Wzgórza Murowana Goślina 1:2 (21:25, 25:27, 25:16), z Orłem Elbląg 1:2 (20:25, 21;25, 25:!4), z TPS Rumia 0:3 (18:25, 18:25, 19:25), z Nike Ostrołeka 2:1 (25:23, 19:25, 25:18), z Budowlanymi Toruń 0:3 (23:25, 15:254, 18:25).

Skład słupszczanek: Sylwia Korczak, Karolina Przybyszewska, Monika Kolesińska, Elżbieta Klein, Joanna Cupisz, Dominika Janowczyk, Sara Ilukowicz, Katarzyna Połeć, Magda Bydołek, Izabela Miklaszewska, Magda Majewska.

* Autor: Rafal Szymański (gp24.pl)

źródło: gp24.pl